«Мислитель. Воїн. Учитель»: в університеті відбувається конференція, присвячена Василю Іванишину

В актовій залі вишу сьогодні розпочалася Всеукраїнська науково-практична конференція «Націософія Василя Іванишина і парадигми націотворення в українській літературі та культурі», присвячена 80-й річниці від дня народження відомого українського мислителя, філолога, політичного й громадського діяча, ідеолога українського націоналізму, члена Проводу ОУН, засновника ВО «Тризуб» ім. С.Бандери і співзасновника ВФ «Відродження», літератора, публіциста, журналіста, видавця і редактора, почесного громадянина м. Дрогобича.

Організатори заходу зібрали інтелектуальну еліту нашої держави з Києва, Сум, Умані, Запоріжжя, Одеси, Львова та Львівщини, Ужгорода. Конференцію розпочав доктор філологічних наук, професор кафедри теорії та історії української літератури Петро Іванишин.

З вітальними словами до учасників конференції звернулися: ректорка університету Валентина Бодак; Максим Козицький – начальник Львівської обласної військової адміністрації; Дмитро Ярош – командувач Української добровольчої армії,народний депутат України 8-го скликання; Олександр Сич – голова Івано-Франківської обласної ради; Тарас Кучма – міський голова Дрогобича; Степан Кулиняк — голова Дрогобицької районної адміністрації; Сергій Оленич – депутат Львівської обласної ради;  Микола Посівнич – голова обласного осередку Центру національного відродження ім. С. Бандери. Відеопривітання з фронту передали Андрій Стемпіцький – заступник командира 67 окремої механізованої бригади;  Андрій Тарасенко – військовослужбовець 67 окремої механізованої бригади, керівник партії «Правий сектор»; Олег Микитюк – Головний командир ВО «Тризуб» ім. С. Бандери.

Наукові доповіді виголосили: Олександр Сич (Івано-Франківськ) «Постать Василя Іванишина в контексті трансформації українського націоналізму; Ірина Фаріон (Львів) «Gente Ruthenus, natione Polonus: до джерел проблеми національної ідентифікації (на матеріялі мовного вибору українського духівництва пол. ХVI – пол. ХVII ст.)»; Микола Васьків (Київ) «Геополітичні чинники українського «табелю про ранги» світової літератури»; Петро Іванишин (Дрогобич) «Герменевтика Василя Іванишина і деміфологізація Московії».

Нагадаємо, що Василь Іванишин є автором відомих наукових та філософських праць, що значною мірою посприяли українському відродженню наприкінці 1980-х – на початку 1990-х: «Українська Церква і процес національного відродження», «Мова і нація» (у співавторстві ще з одним знаковим науковцем університету Ярославом Радевичем-Винницьким), «Нація. Державність. Націоналізм» та ін.

Василь Іванишин вважав визначальним для себе завданням плекати національну свідомість українців, зміцнювати національну солідарність, засівати слова правди і свободи. Ім’я Василя Іванишина належить до числа найяскравіших творчих та академічних імен філологічного факультету ДДПУ імені І.Франка. Власним прикладом, силою свого слова і палкої відданості ідеї та чину він виховав не одне покоління вчителів –палких патріотів України, молодих людей, які й тоді, й сьогодні без вагань стали на захист Свободи та Незалежності нашої Держави!