Науковий семінар «Педагогічні погляди Івана Франка у контексті реформ сучасної освіти» в Дрогобицькому університеті

24 травня 2019 року в актовій залі імені професора В. Скотного головного корпусу університету в рамках проведення літературно-мистецької академії «Країна Франкіана» відбувся науковий семінар «Педагогічні погляди Івана Франка у контексті реформ сучасної освіти», присвячений пам’яті професора Омеляна Вишневського. Модератор заходу – професор Галина Сабат.

З вітальним словом до учасників та гостей заходу звернулася ректор професор Надія Скотна. Із доповідями на семінарі виступили: доцент Микола Галів («Світоглядні засади педагогічної спадщини Омеляна Вишневського»); директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун («Феномен Омеляна Вишневського: громадянин і науковець»); професор Тетяна Пантюк («Педагогічні ідеї Івана Франка та Омеляна Вишневського як засадниче підґрунтя сучасної української освіти»); професор Микола Зимомря («Омелян Вишневський: світлий образ у споминах»); доцент Роман Вишнівський («Актуальність педагогічних ідей Івана Франка для розвитку сучасної системи освіти та виховання»); професор Михайло Шалата («Поема І. Франка «Мойсей» в дослідницькій інтерпретації професора Омеляна Вишневського»); доцент кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Микитюк («Конструкти західноєвропейського індивідуалізму та культурного націоналізму в педагогічній концептосфері Івана Франка»); доцент Юрій Калічак («Педагогічна діяльність Омеляна Вишневського»).

Крім того, відбулася презентація монографії Володимира Микитюка «Педагогічні концепти Івана Франка».

Завершився захід музичними вітаннями від ансамблю скрипалів «Чарівні мелодії».

Бібліотека Дрогобицького університету вкотре приємно здивувала виставкою праць усього наукового доробку світлої пам’яті професора Омеляна Вишневського.