Меню

↑ Повернутись до Почесні доктори

Патрік Беллінк

BELLINCK Patrick 01.2015За великий внесок у розвиток співпраці між Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка та Університетським коледжем ВІВЕС і благодійною організацією “Орадеа”, а також визначні здобутки у сфері соціальної роботи та організації міжнародних (у т.ч. українсько-румуно-бельгійських) наукових та освітніх проектів вченою радою Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка 18 вересня 2014 року присвоєно звання Почесного доктора лікареві, меценату, доктору медицини Патрікові Марселю Беллінку.

Патрік Марсель Беллінк народився 29 жовтня 1956 р. у м. Ронсе (Бельгія). Здобув освіту лікаря медицини, хірургії та акушерства у Католицькому університеті м. Льовен (Бельгія), відтак отримав докторат з медицини (1981 р.). Працює лікарем відділу радіології лікарні Г. Гарт-Зікенгус, мешкає у м. Лір (Бельгія). З 1994 р. – співзасновник, а з 2011 р. – президент бельгійської неприбуткової організації “Орадеа”. З його ініціативи у 1996 р. було створено перший садочок для 30 дітей (3 – 7 років) з обмеженими можливостями у м. Орадеа (Румунія). З того ж року П. Беллінк організовує і фінансує румунсько-бельгійські тренінги і терапевтичні заняття для розвитку і вдосконалення рівня працівників спеціальних дитячих садків і шкіл (відбуваються двічі на рік). Завдяки його підтримці та безпосередній участі було відкрито низку закладів для дітей з обмеженими можливостями в Румунії, організовано щорічне навчання румунських фахівців у Бельгії, проведено низку конференцій та спільних з румунським урядом проектів щодо реорганізації системи опіки дітей-сиріт.

У 2012 р. доктор П. Беллінк заснував міжнародний проект, спрямований на розвиток професійних умінь фахівців, які працюють із дітьми та молоддю з обмеженими можливостями. Учасниками проекту є Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, організація “Крістал” (Румунія), Університетський коледж ВІВЕС, організації “Зовенберген”, “Дісоп” та “Орадеа” (Бельгія). З 2013 р. він організовує і фінансує двічі на рік українсько-румуно-бельгійські тренінги і терапевтичні заняття, в яких беруть активну участь викладачі і студенти біологічного та соціально-гуманітарного факультетів ДДПУ імені Івана Франка, а також ініціює та підтримує програму обміну досвідом, студентської і викладацької мобільності між Університетським коледжем ВІВЕС та нашим університетом. За цей час відбулося декілька взаємних освітньо-наукових українсько-румуно-бельгійських візитів, стажувань, проведено низку спільних конференцій, організовано проект “Бельгія для тебе” (Львів – Дрогобич).