Меню

«

»

Подбаймо про безпеку!

Традиційно у вересні 2022 року розпочався новий навчальний рік. Через повномасштабну війну в Україні та безжальні ракетні обстріли українських міст головною вимогою до навчального процесу в 2022/23 навчальному році стали питання безпеки.

Наше місто розташоване у відносно безпечному регіоні України, тому почати навчання було заплановано офлайн. Державна служба України з надзвичайних ситуацій провела перевірку стану навчальних корпусів на готовність приймати студентів та працівників у час війни. Наявність укриттів для студентів – головний аргумент для того, щоб університет почав працювати офлайн. Проте у жовтні Дрогобицький університет перейшов на дистанційне навчання.

Міністерство освіти і науки України стурбоване тим, що з настанням холодів збільшується ризик виникнення у закладах освіти надзвичайних ситуацій. Про це систематично дізнаємося з інформаційних листів, які надходять на нашу адресу. Тож керівникам структурних підрозділів потрібно докласти максимум зусиль, щоб їх попередити.

Як свідчить статистика, від початку року у Львівській області виникло 4 754 пожежі, у вогні загинули 72 особи, із них – три дитини, 38 осіб – травмовані. Це вражає і водночас свідчить, що зі суттєвим зниженням температурних показників значно зростає показник смертельних випадків.

Із настанням холодів люди, щоб зігрітися, починають вмикати різні обігрівачі та нерідко перегрівають печі, залишаючи їх без належного догляду. І як наслідок – кількість загиблих збільшується. Тож закликаємо мешканців гуртожитків не бути спостерігачами, а самим активно долучатися до збереження тепла в приміщеннях. Але, як показують перевірки, досить часто для обігріву своїх кімнат використовують електронагрівальні побутові прилади, нерідко кустарного виробництва, перевантажуючи тим самим електромережу. Правила пожежної безпеки забороняють це робити, бо за такої ситуації до біди – один крок. Адже гуртожитки – це об’єкти з масовим перебуванням людей і тому виникнення будь-якої надзвичайної ситуації, спричиненої необережністю одного мешканця, може призвести до непередбачуваних наслідків, від яких можуть постраждати зовсім інші невинні особи.

Значну небезпеку становить неправильне використання побутових електроплит, які експлуатуються в приміщеннях кухонь гуртожитку. Тож користуйтеся тільки справними, стаціонарно встановленими електроплитками, щоб уникнути ураження електричним струмом, не лагодьте самостійно електромережі, не торкайтеся оголених кінців проводів.

Основними причинами пожеж в осінньо-зимовий період є порушення Правил пожежної безпеки та відсутність контролю зі сторони керівників підрозділів за їх експлуатацію. Щоб уникнути нещасних випадків від ураження електричним струмом, необхідно усвідомлювати серйозність загрози електричного струму і не ставитися до нього легковажно, нехтуючи елементарними правилами безпечної поведінки. Попередження про небезпеку електроструму – один зі способів запобігти трагедії. Треба пам’ятати, що смертельно небезпечним є не тільки торкання, але й наближення до них ближче ніж на 8 метрів.

Порушення вимог Правил безпечної експлуатації газових приладів не є рідкістю вибуху газу у житлових будинках, котельнях закладів освіти. Про це треба пам’ятати всім, хто експлуатує газові прилади.

Важливо не забувати і про небезпеку, яку становить чадний газ. Від початку року на теренах Львівщини загинуло 14 осіб від отруєння ним. Тож пам’ятайте, що вентиляційні решітки, кватирки вікон кухонь слід тримати завжди відчиненими. За умови появи запаху газу потрібно припинити його подачу, негайно відчинити вікна, двері, щоб провітрити приміщення, нічого не запалювати і не вмикати світло, перевірити, чи закриті газові крани та повідомити про це керівника, а за необхідності – аварійну газову службу (за тел. 104). Головним симптомом при отруєнні чадним газом є втрата свідомості.

Одна з найактуальніших проблем нашого часу – безпека дорожнього руху. Кожен із нас щодня є його учасником як водій, пасажир чи пішохід. Тому всі зобов’язані дотримуватися Правил дорожнього руху. Неприпустимо, коли через недисциплінованість, неорганізованість, необачність, а інколи просто через безглуздість у дорожньо-транспортних пригодах обривається людське життя. З оперативної інформації дізнаємося, що від початку 2022 року у Львівській області зафіксували 1 309 дорожньо-транспортних пригод, в яких загинуло 45 осіб.

Ми всі пам’ятаємо COVID-19. Так, перші місяці були важкими, однак ми пристосувалися до нових умов та із цього досвіду можемо дещо взяти. Не буває негативного досвіду, бо будь-які події дають нам зрозуміти, що було цінним, а що навпаки. COVID-19 зник з медіапростору, але не з нашого життя. Війна внесла свої корективи і ми значною мірою, на жаль, не дотримуємося протиепідемічних обмежень, знизилася кількість тестувань і вакцинацій. Це може спричинити значно інтенсивніше поширення хвороби у порівнянні з попередніми роками.

Тому потрібно турбуватися про своє здоров’я та здоров’я навколишніх. Насамперед необхідно у разі появи симптомів ГРВІ зробити тест на COVID-19.

Також важливо подбати про вакцинацію – першою, другою чи бустерною дозою.

Заважаючи на вкрай невтішні та трагічні показники, вкотре звертаємося до вас із проханням неухильно дотримуватися Правил пожежної безпеки, безпечної експлуатації електроприладів і газового обладнання, будьте спостережливі та обережні на дорогах, вмійте оцінювати чужі і свої дії; виховуйте у собі дисциплінованість водія та пішохода і будьте готовими нести відповідальність за власні вчинки. Життя у кожної людини єдине та неповторне, а тому кожен повинен його берегти.

Служба охорони праці