Учасники наукової конференції «Невідоме про відомого» досліджували життя й творчість Кобзаря

На факультеті історії, педагогіки та психології пройшла студентсько-викладацька наукова конференція-презентація «Невідоме про відомого», присвячена 210-й річниці від дня народження великого поета – Тараса Шевченка.

У ній взяли участь студенти 3 курсу спеціальності «Історія» під керівництвом викладачки Оксани Медвідь, кандидатки історичних наук, доцентки кафедри історії України та правознавства.

Доповідачі мали дуже цікаві теми:Вікторія Вадич, студентка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – «Модний Шевченко»; Ольга Клиса, студентка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Дитинство Т. Г. Шевченка»; Анастасія Сітасанова, студентка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – «Великий рід Великої людини»; Ольга Хомин, студентка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – «Стереотипи про Шевченка»; Анастасія Максимів, студентка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти -«Кохання Шевченка»; Мар’ян Юсип, студент першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – «Інша сторона життя Шевченка»; Вікторія Кушнір,  студентка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – «Кирило – Мефодіївське братство. Арешт Тараса Шевченка»; Василь Ростоцький, студент першого (бакалаврського) рівня вищої освіти -«Чи був Тарас Шевченко п’яницею? Кобзар і алкоголь»; Андрій Веклюк, студент першого (бакалаврського) рівня вищої освіти -«Шевченкове море»; Степан Фарима, студент першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – «Щоденник Шевченка».

З кожної доповіді студенти почерпнули для себе щось нове про Кобзаря, розвіяли певні міфи та стереотипи, побачили його з різних боків та у різні моменти життя.

Отже, Тарас Григорович Шевченко – це народний поет, який став всесвітньовідомим митцем. І як писав Іван Франко: “Найкращий, найцінніший дар доля дала йому аж по смерті — невмирущу славу і вічно нову насолоду, яку дають його твори мільйонам людських сердець”.