Меню

↑ Повернутись до Почесні доктори

Вернер Кортгаазе

Doctor Honoris сausa

Вернер Кортгаазе

Вернер Кортгаазе
(1937 – 2008)

За вагомий внесок у розвиток та налагодження міжнародної співпраці Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка з європейськими інституціями вченою радою Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка від 26 листопада 2004 року присвоєно звання Почесного доктора Президенту Німецького товариства Яна Амоса Коменського, д-ру Вернерові Кортгаазе.

Вернер Кортггазе – доктор філософії, політолог, викладач Берлінського університету ім. Гумбольдта та Берлінського вільного університету і водночас один з небагатьох європейців-ентузіастів, котрі популяризують україністику на європейському терені.

У минулому директор Народної вищої школи ім. Отто Зура у Берліні (1969-1998) належить до найвидатніших коменіологів нашого часу. Зокрема, Вернер Кортгаазе – співзасновник, з 1997 р. – голова, а з 2005 р. – почесний голова Німецького товариства Яна Амоса Коменського в Берліні, член редколегії “Comenius-Jahrbuch”, член редакційної ради наукового журналу “Studia Comeniana et historica”, член міжнародної консультативної ради щорічника “Humanіsіerung der Bіldung” та наукового журналу «Известия Международной славянской академии образования им. Я. А. Коменского». Водночас він вважається і найкращим знавцем біографії та творчості українського вченого-емігранта Дмитра Чижевського.

Вернер Кортгаазе – член ряду інших престижних наукових товариств: дійсний член історичної комісії з богемських земель (Гейдельберг) та історичної комісії Німецького педагогічного товариства, член Міжнародної слов’янської освітньої академії ім. Коменського і Берлінського комітету ЮНЕСКО, а з 2006 р. – член Берлінської  Академії наук.

За численні заслуги у галузях науки та міжнародної політики Вернер Кортгаазе нагороджений медаллю Коменського Чехословацької Федеративної Республіки (1992), медаллю Карлового університету Праги (1998), хрестом зі стрічкою за заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина (1998), медаллю Яна Паточки Академії наук Чеської Республіки (2000) та медаллю Войтеха Напрстека Академії наук Чеської Республіки (2006).

Автор понад 300 наукових публікацій, серед них 16 монографій.