Студентська хорова капела «Gaudeamus» у Любліні

На запрошення Люблінського міського голови пана Др. Кшиштофа Жука та диригента Академічного хору Університету Марії Кюрі-Склодовської професора Уршулі Бобрик студентська хорова капела «Gaudeamus» під керівництвом професора Степана Дацюка взяла участь у ІV фестивалі міст партнерів, який відбувся 29 травня – 2 червня 2019 року. В ці дня Люблін відзначав 450-ту річницю підписання Люблінської унії та 15-річчя приєднання Польщі до Європейської Ради. ІV фестиваль хорів міст-партнерів став одним із найважливіших культурних заходів святкування.

Хорова капела «Gaudeamus» долучилася до відкриття Днів української культури. Свято відбувалося в Академічному центрі культури УМКС «Хатка Жака». Його відвідало багато гостей, зокрема проректор УМКС професор Аліна Орловська, директор департаменту міжнародної співпраці мерії міста Люблін Кшиштоф Становський, голова Центру промоції УМКС Марцін Голембьовський, голова українського товариства Григорій Купріянович і консул України Світлана Горбовська.

Дуже тепло приймала публіка виступ нашого хору в Костелі Повізитковським, де капела виконувала духовні композиції композиторів Дмитра Бортнянського, Кирила Стеценка, Михайла Вербицького, Ромуальда Твардовського.

1 червня 2019 року у філармонії Любліна відбулося святкування 70-річчя Академічного хору УМКС, де керівник хору професор Уршуля Бобрик отримала Золоту медаль Міністерства культури Польщі. Активні учасники хору нагороджені грамотами й цінними подарунками, які вручали ректор університету професор Станіслав Михайловський та керівники міських громадських організацій Любліна.

На завершення святкування фестивалю відбулося перше виконання кантати польського композитора Ромуальда Твардовського на вірші Мацея Сабревського «СAELUM ET TERRA» у виконанні симфонічного оркестру Люблінської філармонії, зведеного хору: Академічного хору УМКС, хору Мінського інституту культури (Білорусь), Інституту культури м. Вільнюса (Литва) та хору «Gaudeamus» (Україна). На прем’єрі був присутній автор – Ромуальд Твардовський, який щиро подякував учасникам нашого хору та його керівникові професору Степану Дацюку за участь у виконанні фінального твору.