«Герої серед нас!»

Саме таку назву мав творчий проект студентів IV курсу історичного факультету, який відбувся 7 грудня 2018 року. В організації заходу студентам допомагали доценти Світлана Біла та Руслана Попп, а також кафедра історії України. Захід відвідали учителі історії Дрогобича та району, школярі, а також студенти історичного факультету.

Вступне слово виголосила доцент Світлана Біла. Пам’ять загиблих вшановано хвилиною мовчання.

Студенти підготували доповіді і презентації, присвячені Героям Небесної Сотні (Наталя Мацьків – «Сергій Нігоян», Олена Товарницька – «Михайло Жизневський», Анастасія Лабінець – «Юрій Вербицький», Лідія Мазурчак – «Богдан Сольчаник»), воїнам АТО (Анастасія Лабінець – «Василь Бурачук», Катерина Дубина – «Сергій Кривошеєв», Назарій Юрчишин – «Богдан «Апостол»»). Про волонтерів гостям заходу розповіла студентка Вікторія Кавій.

Студентки IV курсу Тамара Дуда та Софія Швед декламували вірші. Авторські поезії розповіли студентки Христина Пашко та Лідія Мазурчак.

До творчого проекту були також залучені студенти І, ІІ та ІІІ курсів. Роман Пелек (гр. ІП-12Б) презентував авторську композицію, присвячену Героям Небесної Сотні. Христина Шеменда (гр. ІП-11Б) та Ярина Кіт (гр. ІП-32Б) виступили з музичними композиціями. Студент групи ІП-22Б Василь Хорканін декламував вірш, який присвятив Героєві Василю Бурачуку.

Найбільше присутніх вразила зустріч із воїном АТО. Чоловік неодноразово акцентував увагу на вивченні історії для кожного покоління, бо саме знання – це наша зброя.

Лідія МАЗУРЧАК,
студентка історичного факультету (гр. ІП-41Б)