Науково-дослідна лабораторія франкознавства

Адреса: вул. Т. Шевченка, 24, м. Дрогобич, Львівська обл., 82100

E-mail: ukr.lit@dspu.edu.ua

Керівник лабораторії
Баган Олег Романович – кандидат філологічних наук, доцент, Заслужений працівник освіти України

У квітні 2010 року був заснований Інститут Франкознавства (наказ Міністерства освіти і науки України від 02.03.2010 р.). У вересні 2014 р. він був реорганізований у Науково-дослідну лабораторію франкознавства та славістики, яку введено до структури Навчально-наукового інституту іноземних мов (наказ по Дрогобицькому державному педагогічному університету імені Івана Франка № 323 від 01.09.2014 р.). У 2022 р. лабораторія перейменована на Науково-дослідну лабораторію франкознавства.

Мета діяльності:

1. Проведення досліджень в сфері франкознавства теоретико-літературознавчого, історико-літературознавчого, методико-літературознавчого плану;
  2. Вивчення історичних і культурологічних тем, пов’язаних із добою Івана Франка, його життям і творчістю;
  3. Організація просвітницьких франкознавчих заходів;
  4. Створення бібліографічних описів в галузі франкознавства та дотичних тем з історії української літератури і культури;
  5. Налагодження наукових зв’язків із франкознавчими центрами України;
  6. Провадження видавничої справи й популяризація спадщини І.Франка.