Меню

«

»

ЯК НАВЧИТИСЯ ВЧИТИСЯ: добірка книг, що виведуть ваше мислення на новий рівень

«Мислення швидке й повільне» — Деніел Канеман.
Деніел Канеман отримав Нобелівську премію з економіки за дослідження теорії перспектив, що описує поведінку індивіда в умовах невизначеності. Саме це дослідження лягло в основу книги, в якій автор розтлумачує різницю між інтуїтивним та усвідомленим мисленням і описує механізми прийняття людиною рішення. Якщо розібратися в цій темі, можна почати робити більш усвідомлені вибори.

«Прокрастинація» — Джейн Б. Бурка, Ленора М. Юен.
Дивитися пів години у вікно, бо не пишеться текст, гортати соцмережі замість того, щоб сісти й написати робочий лист, вимити плиту, а заодно і всю кухню, щоб не готувати річний звіт — все це прояви прокрастинації. Так, це можуть бути і корисні речі, такі як прибирання, адже основна мета — відкласти виконання певного завдання. Авторки цієї книги розказують, як зрозуміти причини прокрастинації та навчитися не відкладати справи в довгий ящик. Їхні поради дійсно допомагають відслідковувати свої спроби втекти від завдання, що лякає.

«Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну» — Барбара Оклі.
Прочитавши цю книгу, навіть затяті гуманітарії зможуть повірити у те, що можуть осягнути будь-яку технічну науку. Бо, як стверджує Барбара Оклі, неважливо, чи розв’язуємо ми задачі з вищої математики, чи робимо граматичний розбір речення — успішність виконання завдання залежить від правильного підходу до розв’язання проблем. А найголовніше те, що у книжці ви знайдете багато корисних лайфхаків, які можна буде одразу застосовувати на практиці.

«Знайти час. Як щодня фокусуватися на тому, що справді важливо» — Джейк Кнапп, Джон Зерацкі.
У всіх нас щоденники заповнені нескінченними списками справ, але якщо зупинитися і задуматися, чи справді ми робимо те, що важливо саме для нас, відповідь буде невтішною. У кожного є омріяне заняття, яке чекає «кращих часів»: написати книгу, прослухати освітній курс чи завести власний блог. Ця книга допоможе поставити основне завдання у фокус і навчить абстрагуватися від чинників, що відволікають.

«Коротко і по суті» — Ґреґ Маккеон.
Коротко і по суті — це одночасно і характеристика самої книги, і викладеного в ній алгоритму впорядкування свого життя. Вона допоможе заглянути у сутність важливих для вас речей, відсіяти все непотрібне і взятися до справді потрібних справ. Основний урок, який виносиш після прочитання: «Бути успішним у всьому одразу — неможливо. Щоб бути продуктивним тут і зараз, потрібно зосередитися на чомусь одному».

Більше інформації на 👉 UkrED.