Екскурсія у музей «Тюрма на Стрийській»

29 вересня студенти першого курсу факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій мали можливість ознайомитися з історією будівлі, у якій зараз розташований факультет фізики, математики, економіки та інноваційних технологій.

Півстоліття (з 1903 до 1959 року) будинок на вул. Стрийській, 3 у Дрогобичі був символом тоталітаризму та репресій чотирьох окупаційних режимів. На початку ХХ ст. австро-угорська влада спорудила його спеціально для цісарсько-королівського повітового суду.

З 1939 року функціонувало Дрогобицьке обласне управління НКВС, з 1941 року — УНКДБ разом зі слідчою тюрмою; у післявоєнний час і до 1959 року — інші органи репресивно-каральних структур СРСР — МДБ, МВС, КДБ.

Вперше дрогобичани поховали за християнським звичаєм 74-х невинно убієнних своїх земляків у липні 1941 року. Вдруге відбулось масове захоронення 486-и останків осіб 14 липня 1991 року. В результаті останнього пошуку поховань у 2018-2019 рр. біля тюрми на Стрийській, 14 липня 2021 року було проведено чин захоронення на Полі Скорботи 78-и останків жертв сталінських репресій.

Маємо знати!

Завжди пам’ятати!