26 – 27 вересня 2013 року в актовій залі головного корпусу ДДПУ відбулося відкриття Міжнародної науково-практичної конференції “Педагог третього тисячоліття: теоретико-методологічний дискурс”, яка організовувалася спільно соціально-гуманітарним факультетом Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка і факультетом педагогіки та психології Універистету Марії Кюрі-Склодовської у м. Люблін.

Конференція, яка включена до переліку заходів МОН України, розпочалася вітальними виступами ректора ДДПУ імені Івана Франка Надії Скотної та декана факультету педагогіки та психології Універистету Марії Кюрі-Склодовської у м. Люблін Ришарда Бери. Також слова вітання висловили представники іноземних делегації: завідувач кафедри іноземних мов Брестського державного педагогічного університету ім. Олександра Пушкіна Лариса Максимук, професор Університетського коледжу Като-Вівз (м. Кортрейк, Бельгія) Мартін Веркруз. Конференція об’єднала 258 учасників, з них 41 делегат європейських держав та представники усіх регіонів України (Глухова, Запоріжжя, Івано-Франківська, Євпаторії, Києва, Кіровограда, Краматорська, Кривого Рога, Львова, Луганська, Маріуполя, Полтави, Прилук, Рівного, Сімферополя, Слов’янська, Сум, Тернополя, Харкова, Черкас, Чернівців).

Своїми думками на пленарному засіданні поділилися Надія Володимирівна Скотна, доктор філософських наук, професор у промові “Актуальні проблеми професійної підготовки сучасного вчителя”; Ришард Бера, доктор педагогічних наук, професор окреслив особливості підготовки педагогів в університетах з точки зору сучасних вимог на ринку праці; успіхи щодо організації профорієнтаційної роботи в педагогічній освіті в Білорусі представила кандидат філологічних наук, доцент Лариса Максимук; презентував підготовку до діяльності соціальних педагогів в Бельгії кандидат педагогічних наук Марк Веркруз; теоретико-методологічні основи професійної підготовки вчителя у контексті сучасних парадигм освіти в Україні висвітлила доктор педагогічних наук, професор Марія Чепіль; про психологічні особливості навчання та виховання дітей з особливими потребами виголосила доповідь доктор психологічних наук, професор Анета Борковська; порівняльний аналіз соціальних прагнень сучасних українців та поляків представив доктор педагогічних наук, професор Маріуш Корчинський; про міжнародну партнерську співпрацю на рівні локального студентського середовища розповіла доктор педагогічних наук, професор Анна Каньос.

У другій половині дня робота проходила у вигляді пленарної дискусії та обговорення проблемних питань на секційних засіданнях, які були об’єднані у п’ять груп: підготовка педагога в історії вітчизняної та зарубіжної психолого-педагогічної науки, психологічні особливості формування ціннісної сфери педагога, психологічні засади підготовки педагогів до професійної діяльності, соціально-педагогічна робота з дітьми та молоддю і професійна підготовка до неї, професійна підготовка педагога в контексті європейських інтеграційних процесів.

Вагомим результатом наукового форуму стало видання до початку його роботи п’яти збірників наукових праць: “Теоретико-методологічні основи професійної підготовки педагога” (за ред. Н. Скотної, М. Чепіль), “Професійна підготовка педагога : історичний досвід і виклики сучасності” (за ред. Н. Скотної, М. Чепіль), Професійна підготовка педагога в контексті європейських інтераційних процесів” (за ред. М. Чепіль, Р. Бери), “Wychowanie dzieci i młodzieży w społeczeństwie demokratycznym (na przykładzie Polski i Ukrainy)” (за ред..М. Чепіль, В. Петрик, М. Страдовський), “Людинознавчі студії. Серія Педагогіка”. Ще два англомовні збірники наукових праць будуть видані у Варшаві та Любліні у першій декаді наступного року.

Наступного дня програма конференції передбачала краєзнавчу екскурсію до Львова. На ній учасники ознайомилися з історією одного з найкращих міст Європи, відвідати Личаківський музей, Львівський театр опери та балету імені Соломії Крушельницької, поринути в казкову містерію вечірнього старого міста в дні Свята Львівської Кави. Третій день конференції доповнив враження гостей про історично та культурно багатий галицький край екскурсіями містом Трускавець та краєзнавчою подорожжю вулицями середньовічного Дрогобича.

Наукові доповіді, методичні презентації, дискусійні обговорення навколо освітніх проблем, культуротворчі, історіографічні міроприємства збагатили педагогічним, культурним досвідом та різномовним спілкуванням і надихнули учасників до реалізації наступних міжнародних проектів.

 

 

 

Надія Дудник,

кандидат педагогічних наук, доцент, заступник

декана з наукової роботи та міжнародної співпраці

By vmp