Меню

↑ Повернутись до Спортивно-масова робота

Спортивний клуб

Спортивний клуб Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка є структурним підрозділом факультету фізичного виховання.

Голова спортивного клубу – старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання і оздоровчих технологій Лемешко Олександр Сергійович.

Враховуючи матеріально-технічну базу, певні традиції, інтереси студентів та професорсько–викладацького складу члени спортивного клубу беруть участь у змаганнях різного рівня: міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних.

Студенти – члени спортивного клубу Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка є активними учасниками та переможцями змагань, які проводяться в м. Дрогобичі:

–          Чемпіонат та кубок міста з міні-футболу;

–          Чемпіонат та кубок міста з волейболу;

–          Чемпіонат та кубок міста з баскетболу;

–          Легкоатлетична естафета “Дрогобицька Сіль”;

–          Легкоатлетичний пробіг Дорожів – Дрогобич;

–          Легкоатлетичний турнір пам’яті Анатолія Коцковича;

–          Чемпіонат міста з легкої атлетики;

–          Турнір з гирьового спорту пам’яті Бориса Подськоцького.

Комітетом з фізичного виховання та спорту МОН України у Львівській області щорічно проводиться “Універсіада” ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації, яка проходить у два етапи: осінь – весна. В змаганнях беруть участь 27 ВНЗ, також проводяться міжвузівські змагання Львівщини “Спорт Для Всіх”. Студенти – члени спортивного клубу, беруть участь у змаганнях з 20-ти видів спорту: футбол, спортивний туризм, теніс, легкоатлетичний крос, легка атлетика, бадмінтон, настільний теніс, волейбол (жін., чол.), баскетбол (жін., чол.), міні – футбол (жін., чол.), рукоборство, плавання, шахи, гирьовий спорт, бокс, боротьба дзюдо, спортивна аеробіка. Призові місця посідали команди з легкої атлетики, легко-атлетичного кросу ( тренери Редчиць В.О., Кондрацька Г.Д., Федорищак Р.Л.), футболу та міні-футболу (тренери Веселовський А.П., Проць Р.О., Ільчишин І.П., Ніконець А.В.), баскетболу (тренери Самойлик С.В.), волейболу (тренер Будинкевич С.Н.), тенісу та бадмінтону (тренер Зозуляк І.Б.).

Студенти – члени спортивного клубу входять до складу збірних команд Львівської області з таких видів спорту: легкої атлетики, футболу, міні-футболу, баскетболу, акробатики, тенісу. До складу збірних команд України входять велосипедисти: Костирко Вітілій, Лупіцький Святослав; хортингісти Яцик Андрій, Гнатків Анатолій; акробати Терехов Олег та Шевченко Юрій, легкоатлети Шостак Михайло, Лабик Олег та член збірної України з УШУ Сенюх Вероніка.

Кращими випускниками та студентами-спортсменами університету є: Попович Ярослав – Заслужений майстер спорту України, член Національної збірної України, чемпіон світу 2001р., переможець Кубку світу 2002р., бронзовий призер змагань “Джиро д’Італія”-2003р., кращий молодий гонщик велоперегонів “Тур де Франс – 2005”, член команди “Радіошак” (США), учасник Олімпійських ігор у Афінах (2004р.) та Пекіні (2008 р.); Майстер спорту міжнародного класу з велоспорту Володимир Білека; Майстер спорту міжнародного класу з кікбоксінгу, чемпіон світу з кікбоксінгу Андрій Шевчук, Майстер спорту міжнародного класу з кікбоксінгу, чемпіонка світу Наталя Городинська.

62 майстри спорту України. Серед них – Володимир Квятко – учасник чемпіонату світу зі спортивної акробатики, призер чемпіонату України; Оксана Жгута – призер чемпіонату України з акробатики, Юрій Шевченко – учасник чемпіонату Європи, бронзовий призер чемпіонату України зі спортивної акробатики .

Олег Соломко – учасник Чемпіонату світу з велоспорту серед молоді, призер Чемпіонатів України.

Микитин Ірена – срібний призер Чемпіонату України з тенісу, учасник міжнародних турнірів (Туніс, Хорватія, Болгарія), Гнатишин Марта чемпіон України з тенісу.

Володимир Мазяр – бронзовий призер Чемпіонату України з футболу у складі команд “Ворскла” (Полтава), “Дніпро” (Дніпропетровськ), учасник розіграшу кубку УЄФА.

Аспірантом Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка є гравець команди Таврія Семфіропіль, член національної збірної з футболу Володимир Єзерський, науковий керівник Лук’янченко Микола Іванович.

Ільчиши Іван – володар кубка України з міні-футболу, бронзовий призер Чемпіонату України з міні-футболу.

Колток Роман – член молодіжної збірної з міні-футболу, володар кубка України з міні-футболу, гравець команди Енергія (Львів).

Кіндратів Роман – Чемпіон України з міні-футболу, гравець команди “Ураган”(Івано-Франківськ).

Випускники та студенти ДДПУ ім. І.Франка захищають кольори футбольних команд різних ліг: “Динамо” (Київ), “Ворскла” (Полтава), “Дніпро”(Дніпропетровськ), “Таврія” (Сімферополь), “Металург” (Донецьк), ФК “Львів”, “Прикарпаття” (Івано – Франківськ), “Поліграфтехніка” (Олександрія), “Оболонь” (Київ), “Сталь”(Дніпродзержинськ), а також низки команд ІІ ліги, також наші студенти виступають в командах Вищої і І ліги з міні-футболу: “Дніпроспецсталь” (Запоріжжя), “ЛТК” (Луганськ), “Ураган” (Івано-Франківськ), “ТВД” (Львів), “Львівська пивоварня” (Львів), ССК “Каменяр” (Дрогобич), баскетбол: “Сумихімпром”, “Кривбасбаскет”, БК “Говерла” (Івано-Франківськ), БК Вінниця, БК Самбір.

Легкоатлетична збірна університету, сформована на базі факультету фізичного виховання, щорічно бере участь у чемпіонаті України серед ВНЗ, а також у традиційних Білорусько-Польсько-Українських студентських змаганнях (Біла Подляска 2004, Краків 2005, Біла Подляска 2006, Варшава 2008).

У 2009-2014 роках за підтримки комітету з фізичного виховання та спорту МОН України у Львівській області збірна команда спортивного клубу ДДПУ з міні-футболу бере участь у польсько-українських студентських турнірах Варшава (жовтень 2009 р. І місце), Ополє (жовтень 2011 р., ІІІ місце), Вроцлав (жовтень 2013 р., І місце)

У грудні 2012р. Львівським обласним управлінням з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та Львівською обласною спортивною студентською спілкою на базі спортивного клубу університету вперше в Україні було проведено нараду – семінар з питань студентського спортивного самоврядування.

Спортивно-масова робота займає значне місце в роботі спортивного клубу університету і спрямована на широке залучення студентської молоді до самостійних систематичних занять фізичними вправами. У зв’язку з цим розширився календар змагань, а також програма традиційних комплексних спартакіад університету. За спортивно-масову роботу в університеті відповідає спортивний клуб та кафедра фізичного виховання. Викладачі кафедри закріплені за факультетами і виконують функції заступників деканів зі спортивно-масової роботи.

Спортивний клуб та кафедра фізичного виховання проводять спартакіаду серед студентів університету з 11 видів спорту, а саме: легкоатлетичний крос (чол., жін.); легка атлетика (чол., жін.); волейбол (чол., жін.); легкоатлетична естафета (жін.; чол.); міні-футбол; футбол; армрестлінг; гирьовий спорт; шахи (чол., жін.); туризм; настільний теніс. Також проводиться спартакіада студентів перших курсів з легкої атлетики.

Традиційними стали такі заходи:

– Осінній і весняний туристичний зліт урочище (Помірки-Трускавець).

– Туристичні походи за маршрутом воїнів УПА (Дрогобич – Борислав -Східниця – Майдан).

– Козацькі забави.

– Тиждень українського спортовця.

Щорічно спортивним клубом університету проводиться вечір “Спортивної слави”, на якому підводяться підсумки спортивно-масової та оздоровчої роботи за рік.

Діяльність спортивного клубу постійно висвітлюється в університетських, міських та обласних засобах масової інформації.