Кві 29

Зубрицький Ігор Ярославович

Зубрицький І

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри

e-mail: ihorzubr@ukr.net

Профілі:

ORCID:https://orcid.org/0000-0003-1047-953X

ResearcherID:https://publons.com/researcher/5316965/ihor-zubrytskyi/

Дата народження:

13 липня 1971 р.

Тема дисертації:

«Розвиток ідей щодо профілактики соціальних відхилень у неповнолітніх на сторінках української педагогічної періодики Східної Галичини (1918-1939 роки)»

Освіта

• Львівський державний університет імені Івана Франка (1995), спеціальність «Всесвітня історія», кваліфікація «Історик. Викладач історії».
  • Львівський національний університет імені Івана Франка (2009), спеціальність «Правознавство», кваліфікація «Юрист».
  • Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка (2016), спеціальність «Соціальна педагогіка», кваліфікація «Соціальний педагог. Соціально-правовий захист неповнолітніх».

Стажування:

Тернопільський національний університет імені В. Гнатюка, кафедрасоціальної роботи, спеціальної освіти і менеджменту соціокультурної діяльності, 2022 р.

Тема: Актуалізація професійної підготовки студентів першого (бакалаврського) рівня спеціальності 231 «Соціальна робота» до здійснення профілактичної діяльності у закладах.

Навчальні дисципліни:

1. Соціальна педагогіка.
  2. Соціальна профілактика.
  3. Соціально-педагогічна робота з дитячими та молодіжними організаціями.
  4. Нормативні засади соціально-педагогічної діяльності.
  5. Нормативно-правове забезпечення інклюзивної освіти.
  6. Соціальний захист в Україні.
  7. Нормативні засади соціальної роботи.
  8. Теорія і методи соціальної роботи.

Участь у міжнародних наукових проєктах:

• Міжнародний бельгійсько-український проєкт «Соціальна інклюзія – виклики сьогодення» (2017-2019 рр.) (Університет прикладних наук ВІВЕС, м. Кортрейк, Бельгія;ДДПУ імені Івана Франка).
  • Міжнародний польсько-український проєкт «Профілактика ризикованої поведінки неповнолітніх» (2017–2019 рр.). (Університет Казимира Великого у Бидгощі, Польща; ДДПУ імені Івана Франка).

Сфера наукових інтересів: теорія та практика профілактичної роботи з неповнолітніми, соціально-правовий захист неповнолітніх.

Основні публікації:

Посібники

1. Зубрицький І.Я.,Смеречак Л.І. Соціальне забезпечення : понятійно-термінологічний словник. Дрогобич : Редакційно-видавничий відділ Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, 2022. 156 с.
  2. Зубрицький І.Я., Смеречак Л.І. Соціальна профілактика : короткий понятійно-термінологічний словник.. Дрогобич : Редакційно-видавничий відділ Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, 2022. 144 с.
  3. Зубрицький І.Я., Гриник І.М. Соціальна політика : методичні рекомендації до семінарських занять [для студентів спеціальності 231 «Соціальна робота» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти]. Дрогобич: Редакційно-видавничий відділ Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, 2018. 96 с.

Статті у наукових виданнях:

1. Зубрицький І.Я.Захист прав осібз інвалідністюу документах Організації Об’єднаних Націй. Сучасні виклики і актуальні проблеми науки, освіти та виробництва: міжгалузеві диспути. Матеріали ХХVМіжнародної науково-практичної інтернет-конференції (м. Київ, 25 лютого 2022 року). Київ, 2022. С. 44-49.
  2. Зубрицький І.Я.О.Тисовський про проблеми шкільного та позашкільного виховання дітей та учнівської молоді. Virtus: ScientificJournal. 2020. № 45. С. 92-95.
  3. Зубрицький І.Я., Смеречак Л.І. Особливості творчого використання ідей галицьких науковців та практиків міжвоєнного двадцятиліття  ХХ століття щодо профілактики соціальних відхилень у неповнолітніх. Актуальні проблеми психології, педагогіки та соціальної роботи : збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 20-річчю заснування факультету психології, педагогіки та соціальної роботи. Дрогобич : Редакційно-видавничий відділ Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, 2019. С. 95–101.
  4. Зубрицький І.Я.Українські педагоги про вплив соціального середовища на поведінку неповнолітніх: за матеріалами періодичних педагогічних видань Східної Галичини (1918-1939 рр.). Virtus: ScientificJournal. № 23. С. 92–95.
  5. Зубрицький І.Я., Смеречак Л.І. Проблема формування дисциплінованої поведінки школярів у поглядах П. Будза. Вісник Черкаського університету. 2018. № 1. С. 107–114.