Кві 25

е-mail:nina_gordienko@i.ua

ORCID ID: https://orcid.org/0000-0001-7023-3262

Тема дисертації:

Дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук достроково захистила у 1992 році в АПН СРСР (м. Москва), де навчалася в аспірантурі з 1990 по 1992 рр.

Гордієнко Ніна Василівна народилася 11 лютого 1957 року у м. Потсдам (Німеччина). З 1974 по 1978 рік навчалася на філологічному факультеті Дрогобицького державного педагогічного інституту імені Івана Франка.    Трудову діяльність розпочала з серпня 1978 року на посаді вчителя російської мови та літератури Кам’янобрідської середньої загальноосвітньої школи Яворівського району Львівської області. З 1985 року – викладач Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Викладацька діяльність Гордієнко Н.В. розпочиналася з роботи викладача кафедри слов’янських мов на філологічному факультеті. З 2002 року – доцент кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти соціально-гуманітарного факультету.

Робота зі студентами:

Керує студентськими науковими роботами. Серед переможців – почесне І місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із соціальної роботи (Ужгород, 2018 р.).

Керує проблемною групою з технологій соціально-педагогічної роботи, результатами діяльності якої є студентські наукові праці, опубліковані у матеріалах всеукраїнських та зарубіжних науково-практичних конференцій.

Сфера наукових зацікавлень Гордієнко Н.В. стосується технологій комунікації у соціально-педагогічній роботі, організації соціально-педагогічної роботи з різними категоріями сімей та професійної підготовки до неї у вищій школі.

Результати дослідженнь Гордієнко Н.В. представлені у наукових статтях та виступах на Міжнародних науково-практичних конференціях в Україні, Польщі, Німеччині. Загалом наукові пошуки Гордієнко Н.В. знайшли відображення у понад 100 публікаціях, серед яких 35 навчально-методичних посібників (2 з грифом МОН України).

На факультеті психології, педагогіки та соціальної роботи Гордієнко Н.В. викладає дисципліни: «Технології соціально-педагогічної роботи», «Технології соціально-педагогічної роботи з різними категоріями дорослого населення», «Соцiальна робота з мiгрантами», «Соціально-педагогічна робота з дітьми-сиротами», «Психолого-педагогічна допомога особам, якi зазнали жорстокого поводження», «Комунікативні технології в діяльності соціального педагога».

Гордієнко Н.В. з 2017 року активний учасник міжнародного бельгійсько-українського наукового проекту «Соціальна інклюзія – виклики сьогодення» за участі ДДПУ імені Івана Франка (кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти) та Університету прикладних наук ВІВЕС, Бельгія (факультету соціальної роботи) із підготовки соціальних працівників.

Найважливіші праці

Посібники

1. Гордієнко Н. Технології соціально-педагогічної роботи з різними категоріями дорослого населення: методичні рекомендації до практичних занять (для студентів спеціальності «Соціальна педагогіка» ОР «Магістр») / Н. Гордієнко. – Дрогобич: Редакційно-видавничий відділ Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, 2016. – 144с. (9,1 др.арк.)
  2. Гордієнко Н. Соціальна робота з мігрантами: курс лекцій /Н.Гордієнко. – Дрогобич : Видавничий відділ Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, 2017. – 205 с. (9,5 др.арк.)
  3. Гордієнко Н. Соціально-педагогічна робота з дітьми-сиротами: курс лекцій / Ніна Гордієнко. – Дрогобич : Видавничий відділ Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, 2018. – 232 с. (14,37 др.арк.)

Статті у фахових та зарубіжних виданнях

1. Гордієнко Н. Кейс-метод як засіб формування професійної компетентності майбутніх соціальних педагогів і соціальних працівників у вищій школі / Ніна Гордієнко // Людинознавчі студії: збірник наукових праць Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Серія «Педагогіка» / ред.кол. М.Чепіль (головний редактор) та ін. – Дрогобич: Редакційно-видавничий відділ ДДПУ імені Івана Франка. – Випуск 4/36 (2017). – 358с., – С. 64-74. Index Copernicus
  2. Гордієнко Н. Сучасна сім’я трудових мігрантів як об’єкт соціально-педагогічної роботи в Україні /Н.Гордієнко // Збірник наукових праць «Педагогічні науки». Випуск LXXIV. Том 3. – Херсон.: Херсонський державний університет, 2017. – 211с. – С. 132-137 Index Copernicus
  3. Гордієнко Н.  Церква і релігія як інститут соціального виховання учнівської молоді Закарпаття на зламі Х1Х-ХХ ст. / Ніна Гордієнко, Світлана Бобела // Науковий часопис Національного педагогічного університету  імені М.П.Драгоманова. Серія 11. «Соціальна робота. Соціальна педагогіка». – 2018. – Випуск 24 (2 том). – Київ: Видавництво НПУ імені М.П.Драгоманова, 2018. – С. 188–196.
  4. Гордієнко Н. Соціальне виховання як науково-педагогічна категорія / Ніна Гордієнко, Світлана Бобела // Вісник Черкаського університету. Серія «Педагогічні науки». – 2018. – №1. – С. 23–29
  5. Гордієнко Н. Освітній коучинг як інноваційна технологія професійної підготовки фахівців соціальної та соціально-педагогічної сфери у вищій школі / Н.Гордієнко, Г.Кузан // Молодь і ринок. – №3 (170), 2019. – С.81-85 Index Copernicus
  6. Гордієнко Н. Дистанційна освіта як відповідь на виклики сьогодення / Н.Гордієнко, Г.Кузан, Н.Рак //Інноваційна педагогіка. Науковий журнал. Випуск 25. Том 1. Видавничий дім «Гельветика», 2020. С. 194-199 Index Copernicus
  7. Гордієнко Н. Превенція домашнього насильства в Україні: проблеми і перспективи / Н.Гордієнко, Г.Кузан // Молодь і ринок. – №3 (189), 2021. – С.128-132 Index Copernicus
  8. Hordiyenko N. Contemporary Family of Labor Immigrants as an Object of Socio-Pedagogical Work in in Ukraine // Annales Universitatis Mariae Curie-Skłodowska : sectio J – Paedagogia-Psychologia. – Lublin : Polonia, 2016. – Vol. XXIX. – № 2. – S. 73-85.