Кві 25

Вишневський Омелян Іванович

ВИШНЕВСЬКИЙ Омелян ІвановичНародився 17.05.1931 р. в селі Ясеновець (Івано-Франківщина). Навчався в Ясеновецькій початковій школі, Стрийській гнімназії, Рожнятівській середній школі та Чернівецькому університеті. 1955 року виключений з аспірантури, після чого понад 20 років працює учителем іноземних мов (с. Джурів, смт. Гвіздець біля Коломиї). Згодом, після захисту дисертації (Москва, 1978) він отримує посаду в Івано-Франківську, а відтак у Дрогобичі. З 1990 року – завідувач кафедри педагогіки, автор понад 160 публікацій (книг і науково-педагогічних статей), присвячених методам навчання іноземних мов, проблемам реформування освіти та розробленій ним Концепції сучасного української педагогіки.  Висвітленню цих пріоритетів присвячені, зокрема, праці: “Діяльність учнів на уроці іноземної мови” (1989), “На шляху до рідної школи” (1991), “Національно-духовне відродження в українській школі” (1992), “Сучасне українське виховання” (1996), “Теоретичні основи сучасної української педагогіки” (2003, 2006, 2009), “На шляху реформ”(2005), “Українська освіта на шляху реформ (2009), “Виховний ідеал і національний характер (витоки, деформації і сучасні виклики )” (2010),а також значна кількість виступів у періодиці (“Рідна школа”, “Педагогічна думка” та ін.)

У 2009 році проф. О. Вишневський обраний академіком АН ВО України.

Нагороджений значком “Відмінник народної освіти” (1961) та громадськими відзнаками: знаком “Учасник національно-визвольної боротьби”, медаллю Григорія Ващенка та медаллю Академії ВО України “За успіхи у науково-педагогічній діяльності”.

Найважливіші праці

1. Вишневський О.І. Теоретичні основи сучасної української педагогіки / О.І. Вишневський. – Видання третє, доопрацьоване: доповнене. – К.: «Знання». – 2008. – 568 с.
  2. Вишневський О.І. Українська педагогіка на тлі освітніх реформ / О.І. Вишневський. // Збірник науково-публіцистичних статей– Дрогобич, 2008. – 72 с.
  3. Вишневський О. І. Методика навчання іноземних мов : навч. посіб. / О. І. Вишневський. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К. : Знання, 2011. – 206 с. (Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів).
  4. Вишневський О.І. Український національний характер та сучасний ідеал виховання української молоді / О.І. Вишневський // Проблеми українського національного виховання: збірник наукових праць / За ред. Надії Скотної та Марії Чепіль. – Дрогобич : Редакційно-видавничий відділ Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, 2013. – С. 85 – 94.
  5. Вишневський О.І. Причини та концепції реформ сучасної української освіти: навч.-метод. посіб. / О.І. Вишневський. – Дрогобич : Ред.-вид. відділ ДДПУ ім. І. Франка, 2013. – 54 с.