Меню

↑ Повернутись до Почесні доктори

Ґжеґож Юзефчук

Ґжеґож ЮзефчукЗа великий внесок у розвиток співпраці між Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка та культурно-мистецькими й інтелектуальними колами Люблінського регіону Польщі, а також визначні здобутки у сфері журналістики та організації міжнародних (у т.ч. українсько-польських) культурних проектів вченою радою Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка 22 жовтня 2014 року присвоєно звання Почесного доктора голові Товариства “Фестиваль Бруно Шульца” Ґжеґошу Юзефчуку.

Ґжеґож Юзефчук народився 22 грудня 1955 р. у Любліні (Польща). Навчався в Люблінському Університеті Марії Кюрі-Склодовської, маґістр філософських наук (1980 р.). У 1980 – 1990 рр. працював асистентом кафедри онтології та теорії пізнання Люблінського Університету Марії Кюрі-Склодовської. Діяв в опозиційному й видавничому русі «Солідарність», у тому числі під час воєнного стану. З 1990 р. працював журналістом у «Люблінській Ґазеті День». Упродовж 1992 – 2012 рр. працював у люблінському відділі «Ґазети Виборчої». Автор понад 7 тисяч різноманітних публікацій у пресі, у тому числі кількох десятків репортажів, понад 100 рецензій та біля 200 розмов із видатними представниками гуманітаристики, культури й науки, митцями, письменниками, істориками, професорами з різних дисциплін, публічними особами та ін. Ґ. Юзефчук – лауреат Конкурсу ім. Мирослава Дерецького, організованого Товариством Журналістів Польщі, член журі багатьох мистецьких конкурсів. У 2008 – 2012 рр. викладав культурну публіцистику у Люблінському Університеті Марії Кюрі-Склодовської на факультеті політології. Співзасновник Казімерської Конфратерні Мистецтва, Капітули нагороди «Анґелюс» у Любліні, Люблінського Товариства Заохочення Образотворчих Мистецтв та Кресової Академії Смаку, ініціатор Салону Цікавих Людей в Любліні (артистична кав’ярня «Хадес»).

З 2002 р. відвідує Дрогобич, співпрацює з Полоністичним науково-інформаційним центром нашого університету. Засновник та голова Товариства «Фестиваль Бруно Шульца» (з 2007 р.), художній директор Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі (2006, 2008, 2010, 2012, 2014), розвинув його мистецьку та культурознавчу частини. Реалізував проект установлення меморіальної таблиці на місці загибелі Бруно Шульца в Дрогобичі (2006, 2010), а 2014 року здійснив модернізацію кімнати-музею Бруно Шульца. Постійно сприяє реалізації різноманітних ініціатив, які відбуваються у Дрогобичі у рамках транскордонної співпраці. Популяризує у Любліні й реґіоні Дрогобич, різні культурно-наукові середовища цього міста, а передовсім Дрогобицький університет. За внесок у польсько-українську співпрацю у проєвропейському дусі, а особливо за співпрацю та пропагування контактів Любліна й Дрогобича, за співорганізацію Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца в Дрогобичі отримав Мистецьку Нагороду міста Люблін за Поширення Культури 2012. У 2014 р. – стипендіат Міністра Культури та Національної Спадщини РП за проект, пов’язаний з кімнатою-музеєм Бруно Шульца в Дрогобицькому університеті.