Меню

↑ Повернутись до Почесні доктори

Януш Круль

Януш КрульЗа великий внесок у розвиток співпраці між Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка та Університетом імені Яна Кохановського в місті Кельце (Республіка Польща) вченою радою Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка 17 грудня 2015 року присвоєно звання Почесного доктора професору Янушові Крулю.

Януш Круль – випускник Музичної академії в місті Лодзь, де у 1975 р. отримав диплом із відзнакою. 1986 р. у Музичній Академії ім. Ф. Шопена (м. Варшава) отримав кваліфікацію I ступеня галузі «Музичне мистецтво» спеціальності «Керівництво музичними і вокально-інструментальними ансамблями». У 1998 р. в Музичній Академії в Лодзі отримав кваліфікацію II ступеня в галузі музичного мистецтва. Брав активну участь в організації діяльності Університету ім. Яна Кохановського: у 1993 – 1996 рр. він займав посаду заступника директора Інституту музичної освіти, протягом 1999 – 2006 рр. виконував функцію проректора з навчальної роботи, за час наступної каденції 2005 – 2008 рр. обіймав посаду заступника декана педагогічного і художнього факультету. З 2002 до 2005 рр. професор Януш Круль виконував обов’язки відповідального голови Акредитаційної комісії педагогічних закладів навчання в Польщі. Сьогодні обіймає посаду проректора з дидактичних та студентських справ Університету ім. Яна Кохановського.

Професор Януш Круль є автором та організатором багатьох важливих для музичного життя міста і регіону художніх проектів, концертів, мистецьких подій, що завжди отримували схвалення та визнання у публіки та громадськості. Організував цикл концертів польських і закордонних хорів, гучних світових прем’єр виконань музичних творів, розвинув широку співпрацю між навчальними закладами освіти з музичним напрямом діяльності у Республіці Польща та за кордоном. Неодноразово був відзначений за свою діяльність, зокрема – нагороджений медаллю Комісії національної освіти, Нагородою міста Кельце.

З 2002 р. він є одним із ініціаторів співпраці між Університетом ім. Яна Кохановського та нашим університетом. Я. Круль неодноразово сприяв організації концертів колективів та майстеркласів викладачів інституту музичного мистецтва ДДПУ ім. Івана Франка у Польщі. Сам проводив майстер класи та практичні заняття з диригування у Дрогобичі, а також організував і провів три міжнародних проекти, в яких взяла участь хорова капела «Gaudeamus» нашого університету.