Меню

↑ Повернутись до Почесні доктори

Владислав Панас

Владислав Панас

Вченою радою Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка 20 січня 2005 р. було присвоєно звання Почесного Доктора нашого університету професорові Люблінського Католицького Університету Владиславу Панасу (диплом № 005) за визначний внесок у розвиток українсько-польських науково-освітніх і культурних взаємин та міжнародну підтримку у пропагуванні життя і творчості Бруно Шульца у Дрогобичі.

Професор, доктор габілітований Владислав Панас народився 28 березня 1947 р. в Дембіці біля Колобжеґу – помер 24 січня 2005 р. у Любліні. Був керівником кафедри теорії літератури Люблінського Католицького Університету. Лауреат Нагороди Міста Любліна 2003 р., досконалий знавець культури етнічного та релігійного пограниччя, видатний і оригінальний вчений. Відомий дослідник творчості Юзефа Чеховича, єврейської традиції у польській літературі та культурі.

Головні наукові зацікавлення професора Владислава Панаса зосереджувались у чотирьох площинах:

  • методологія та теорія літератури (У колі семіотичного методу, Люблін, 1991);
  • культура і мистецтво етнічного пограниччя (Письмо і рана. Нариси про єврейську проблематику в польській літературі, Люблін, 1996);
  • ессе про іконографію та тексти про семіотику люблінського простору (Око цадика, Брама);
  • науково-поетичні розвідки про життя і творчість Бруно Шульца (Книга блиску. Трактат про кабалу у прозі Бруно Шульца, Люблін, 1997; Бруно від Месії, Люблін, 2001; Вілля Б’янки. Малий дрогобицький путівник для приятелів (фрагменти), Люблін, 2006).