Меню

↑ Повернутись до Почесні доктори

Ришард Казімєж Пісарський

Ришард Казімєж Пісарський

За великий внесок у розвиток співпраці між Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка та Державною вищою професійною школою імені Вітелона в Лєгніці (Республіка Польща), а також визначні наукові здобутки Вченою радою Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка 28 лютого 2019 р. присвоєно звання Почесного доктора (Doctor Honoris Causa) професору Ришарду Казімєжу Пісарському.

Ришард Казімєж Пісарський народився 6 травня 1952 р. в Ченстоховіцах-Джєжіцах. У 1971 – 1976 рр. здобував освіту на факультеті зоотехніки Сільськогосподарської академії в Любліні (тепер – факультет біології та тваринництва Природничого університету). Протягом останніх двох студентських років отримував стипендію Польської академії наук. Навчання закінчив із відзнакою, захистивши магістерську роботу з популяційної генетики.

Після здобуття вищої освіти Р.К. Пісарський розпочав працювати в Інституті вирощування та гігієни тварин (на сьогодні – Інститут вирощування тварин і броматології). Початкові наукові зацікавлення молодого вченого були зосереджені на доцільності використання кокцидіостатиків та антибіотиків у птахівництві. У цей період, будучи членом робочої групи, приймав участь в наукових проектах Інституту зоотехніки в Кракові, займаючись проблемою додавання біологічно активних речовин до сумішей для птахів з різним рівнем вмісту білка та енергетичної цінності.

Отримавши стипендію «International Research and Exchanges Board», на зламі 1981 – 1982 рр. у Пенсильванському державному університеті (США) провів дослідження над харчовими умовами анормального розвитку хрящової тканини – хондродисплазії кісток великогомілкових курчат. У 1982 р. захистив кандидатську дисертацію, присвячену мінеральному профілю крові курчат-бройлерів як похідній диверсифікованого харчування.

У 1980-х рр. з огляду на ембарго та неповне забезпечення імпортними компонентами сумішей, Р.К. Пісарський проводив дослідження можливості створення альтернативних сумішей на основі виключно національних ресурсів. Ці дослідження, котрі стосувалися як використання відповідних біологічно активних додатків, так і технологічної переробки, завершилися успішно. Отримані результати стали основою докторської дисертації, яку захищено у 1992 р. Протягом наступних років учений здійснював багатопрофільні дослідження, зокрема щодо доцільності використання ензимної паші, пробіотиків та трав (як альтернативи для усунених антибіотиків). У 1999 р. Президент Польщі Алєксандр Квасьнєвський відзначив Р.К. Пісарського вченим званням професора.

У 1993 – 1996 рр. був заступником декана факультету біології та тваринництва Природничого університету в Любліні. З 2007 р. працює на посаді ректора Державної вищої професійної школи імені Вітелона в Лєгніці. Неодноразово отримував Нагороду Міністра науки та вищої освіти Польщі. Нагороджений Медаллю Комісії національної освіти та Золотим Хрестом за заслуги. Удостоєний звання Заслужений діяч Нижньосілезького воєводства Республіки Польща.

Р.К. Пісарський – автор і співавтор понад 200 праць, з яких 7 книг, 83 унікальні дослідницькі роботи, 45 конференційних виступів, 13 науково-популярних статей, 27 неопублікованих творів та ін. Був керівником понад 60 магістерських, 80 бакалаврських робіт та 3 кандидатських дисертацій. Виступив рецензентом 4 кандидатських захистів, 2 докторських робіт та 4 рази проводив оцінку наукового доробку кандидатів на отримання вченого звання професора.

Професор Р.К. Пісарський регулярно бере участь у наукових форумах та урочистостях, які відбуваються в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка. Читає лекції для студентів нашого університету.