Меню

↑ Повернутись до Почесні доктори

Йоріс Хіндрікс

За великий внесок у розвиток співпраці між Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка та Університетом прикладних наук ВІВЕС (м. Кортрійк, м. Брюгге, Бельгія), а також значні здобутки в організації соціальної роботи вчена рада Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка 6 березня 2018 року присвоїла звання почесного доктора (honoris causa) ректору Університету прикладних наук ВІВЕС  Йорісу Хіндріксу.

Йоріс Хіндрікс народився 19 березня 1963 р. у м. Розеляре, Бельгія. Вищу освіту здобув в Університеті м. Гент (Бельгія): 1985 р. – магістр економіки, 1987 р. – магістр бухгалтерського обліку. Мешкає у м. Хауселст. У 2013 р. його обрали ректором Університету прикладних наук ВІВЕС. Саме у цей час розпочалася співпраця між Університетом прикладних наук ВІВЕС та Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка. З 2013 року за ініціативи та підтримки ректора Йоріса Хіндрікса розпочато реалізацію програм обміну досвідом, академічної мобільності між Університетом прикладних наук ВІВЕС (Бельгія) та нашим університетом. Так, у квітні 2013 року наші викладачі взяли участь у Міжнародному інтеркультурному тижні в Університеті прикладних наук ВІВЕС, де прочитали цикл лекцій на актуальні соціально-педагогічні теми, намітили перспективи подальшої співпраці.

У січні 2014 р. було підписано угоду про співпрацю між обома навчальними закладами. У жовтні того ж року бельгійські науковці взяли участь у конференції «Професійна підготовка та компетенції соціального педагога: міжнародний досвід». Наступного року було започатковано проходження практики нашими студентами у бельгійському вищому навчальному закладі, закладах соціального обслуговування Бельгії. Регулярною стала участь викладачів і студентів нашого університету у Міжнародних тижнях науки та Міжнародних інтеркультурних тижнях в Університеті ВІВЕС.

23–26 квітня 2016 р. на соціально-гуманітарному факультеті нашого університету в рамках проекту «Підтримка сімей вимушених переселенців» було проведено серію занять з обміну досвідом студентів. У вересні 2016 р. з робочим візитом на біолого-природничому факультеті перебувала доцент Університету прикладних наук ВІВЕС, відділу медсестринства, лікар-педіатр Світлана Мусіна. З цього часу студенти соціально-гуманітарного та біолого-природничих факультетів щороку проходять семестрове навчання в Університеті прикладних наук ВІВЕС за програмою Еразмус+. Упродовж останніх років у програмах академічної мобільності у партнерстві з Університетом прикладних наук ВІВЕС взяло участь 9 студентів та 8 викладачів соціально-гуманітарного факультету, а також 4 студенти і 7 викладачів біолого-природничого факультету.

Водночас студенти Університету прикладних наук ВІВЕС проходять практику у нашому університеті та соціальних закладах Дрогобича. У травні 2017 р. на базі соціально-гуманітарного факультету виконувався спільний україно-бельгійський студентський проект «Профілактика адиктивної поведінки серед дітей та молоді». У цей період викладач Університету прикладних наук ВІВЕС Берт Дарте провів серію занять з навчальної дисципліни «Мистецтво та творчість» для студентів Дрогобицького університету. 31 жовтня 2017 р. на біолого-природничому факультеті відбувся Міжнародний україно-бельгійський науково-практичний семінар з проблем екології та здоров’я за участі науковців обох університетів. Усі ці заходи, якими насичена співпраця між українським та бельгійським університетами, стали реальністю завдяки активній підтримці ректора Йоріса Хіндрікса.