Меню

↑ Повернутись до Почесні доктори

Алоїс Волдан

Алоїс ВолданЗа великий внесок у розвиток міжнародної співпраці між Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка та Віденським університетом вченою радою Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (протокол № 14 від 17 грудня 2013 р.) звання Почесного доктора присвоєно заступнику директора Інституту славістики Віденського університету професору Алоїсу Волдану.
Алоїс Волдан народився 1954 р. у м. Ліпц (Австрія). З 1973 по 1978 рр. студіював теологію, славістику та порівняльне літературознавство в Інсбрукському університеті. Був стипендіатом Воронезького державного університету (Росія). Згодом викладачем Московського державного педагогічного інституту іноземних мов імені Моріса Тореза. У 1982 році захистив дисертацію зі славістики та порівняльного літературознавства в Інсбрукському університеті. З 1982 по 1988 рр. працював на посаді асистента, доцента слов’янського літературознавства у Зальцбургському університеті. У період з 1984 по 1986 рр. працював у Вроцлавському університеті (Польща). З 1988 по 2005 рр. професор східноєвропейських студій в університеті м. Пассау (Німеччина), відтак – професор слов’янської літератури, заступник директора інституту славістики Віденського університету. Професор А. Волдан – автор близько 300 публікацій, серед них монографії, підручники, наукові збірники, статті, переклади тощо
Професор Алоїз Волдан – активний учасник щорічних Днів австрійської культури у Дрогобичі. Він досліджує й популяризує у німецькомовному світі українську літературу (Т.Шевченко, Леся Українка, І.Франко, О.Кобилянська, Б.-І.Антонич, Ю.Андрухович). Виступає за розширення присутності України й української науки в європейському дослідницькому та університетському просторі. Цьому покликані сприяти, зокрема, організовані А.Волданом студентські програми академічних обмінів «Ukrainicum», у яких беруть участь студенти з Австрії та України, у тому числі й нашого університету.