Звітний концерт дипломантів інституту музичного мистецтва

Доброю і давньою традицією в інституті музичного мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка є звітні афішовані концерти. Щороку талановиті студенти дарують слухачам приємні хвилини спілкування з музикою і тішать викладачів своїми досягненнями.

12 червня 2018 року в приміщенні актової зали ім. проф. В. Скотного відбувся звітний концерт дипломантів інституту музичного мистецтва Ілони Рудницької та Ірини Лужецької (клас доцента Олександри Німилович).

Ілона Рудницька закінчила Дрогобицьку музичну школу № 1 (клас фортепіано Наталії Яцюшко), згодом, пов’язавши своє життя з музичним мистецтвом, навчалася у Дрогобицькому музичному училищі ім. В. Барвінського (клас фортепіано Олени Денис). У випускній програмі обдарованої піаністки прозвучали: Прелюдія і фуга h-moll І т. ДТК Й.-С. Баха, Соната E-dur І ч. Ф. Шуберта та П’єси № 4, 5 і 6 з «Дитячої сюїти» тв. 11 В. Грудина.

Ірина Лужецька початкову музичну освіту отримала у Дрогобицькій музичній школі № 2 (клас фортепіано Лілії Сухої). Обравши фах музиканта, продовжила навчання у Дрогобицькому музичному училищі ім. В. Барвінського (клас фортепіано Олени Дмитрієвої і Наталії Слободян). Сьогодні, крім навчання на заочній формі в інституті музичного мистецтва, здобуває освіту на денній формі навчання на соціально-гуманітарному факультеті ДДПУ ім. І. Франка. Представляла інститут музичного мистецтва в майстер-класах, проведених піаністкою Веронікою Ільченко (Бельгія) 24 травня 2018 року.

У виконанні Ірини Лужецької публіка мала нагоду почути: Прелюдію і фугу e-moll І т. ДТК Й. С. Баха, Сонату № 11 B-dur І ч. Л. Бетговена та Інтермецо тв. 117, № 2 Й. Брамса.

Виконуючи сольну програму, піаністки продемонстрували неабияку сценічну майстерність, витримку та артистизм. Тут слід віддати належне їх викладачеві доценту кафедри музикознавства і фортепіано Олександрі Німилович за високий професіоналізм, виявлений у час підготовки студентів до концертного виступу.

Окрім сольного виконання, піаністки також представили слухачам твори для фортепіанного дуету, показавши своє вміння співпрацювати в ансамблі. Адже дует у складі Ірини Лужецької та Ілони Рудницької концертує від 2015 року, виступаючи в університетських та міських концертних програмах («Шкільна філармонія», вечорі пам’яті митрополита А. Шептицького та ін.). Піаністки у складі фортепіанного дуету стали Лауреатами ІІ премії у номінації «Інструментальна музика» (ІV вікова категорія) Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зіркова хвиля – 2017», який відбувся у Львові 15 – 17 грудня 2017 року.

У програмі звітного концерту в майстерному виконанні дуету прозвучали твори: Concerto grosso g-moll, Фінал (ІV ч.) Г.-Ф. Генделя, Сюїта «Скарамуш» ІІ і ІІІ чч. Д. Мійо та знамените «Libertango» А. П’яццоли. Молоді піаністки захопили слухачів емоційністю, майстерністю та культурою виконання.

Феєричним завершенням концерту стала презентація твору для одного фортепіано у 8 рук під назвою «Галоп-Марш» малознаного французького композитора Альберта Лавіньяка. Цей яскравий ансамблевий твір прозвучав у злагодженому артистичному виконанні чотирьох піаністок: Ольги Мичко, Юлії Осмачко, Ірини Лужецької та Ілони Рудницької.

Розлогі коментарі завідувача кафедри музикознавства та фортепіано доцента Людомира Філоненка додали концертній програмі цілісності й довершеності.

Тож хочеться висловити сердечну подяку учасникам концерту та їх педагогові за подаровані позитивні емоції й побажати подальших творчих успіхів.

Юлія ОСМАЧКО,

студентка магістратури інституту музичного мистецтва

Вам буде цікаво