Звітна науково-практична конференція на кафедрі історії України та правознавства

29 березня 2023 року кафедра історії України та правознавства провела в режимі онлайн звітну науково-практичну конференцію викладачів та здобувачів вищої освіти нашого університету за 2022 рік.

Робота конференції відбувалася за чотирма тематичними секціями: 1) історія України від найдавніших часів до початку XX ст.; 2) історія України 20-ті роки XX – початок XXI ст.; 3) історія України неісторичні спеціальності; 4) правознавство. У роботі конференції, крім викладачів, взяли участь здобувачі першого, другого, третього рівнів вищої освіти та учні Дрогобицького академічного ліцею імені Б. Лепкого. Загалом було заявлено понад 30 тем доповідей здобувачів освіти. Тематичний репертуар доповідей охоплював питання як із загального розвитку історії української державності та права, так і вибрані проблеми з регіональної й локальної історії нашого краю та окремих галузей права України. Виступи учасників конференції супроводжувалися добіркою цікавих презентацій, які викликали у присутніх хвилю емоцій і цікавих запитань. Серед виступів відзначимо найбільш яскраві доповіді здобувачів історії та права: Олени Бачинської «Історія Дрогобича у фотографіях. ХХ ст.», Івана Яремчука «Наукова діяльність Олега Кандиби («Ольжич»)» у 1930-х рр.», Михайла Тимчишака «Я. Лесів – борець за незалежну Україну», Ірини Луців «Вишиванка – генетичний код нації», Руслани Кахновець «Парафіяльні храми села Верхній Дорожів від минулого до сьогодення», Анастасії Сітасанової «Експлуатація дітей в умовах російсько-української війни», Анжеліки Безродної «Зовнішні функції Української держави в умовах російської збройної агресії», Василя Ростоцького «Воєнні злочини рф на основі порушень норм Женевської конвенції», Мар’яна Юсипа «Війна та праця: практика застосування трудового законодавства», Софії Притули «Вплив воєнного стану на публічну службу в Україні» та інші.

Студенти неісторичних спеціальностей підготували доповіді-презентації краєзнавчого характеру. Цікавий історичний матеріал зі світлинами з історії Дрогобицької солеварні представив студент ІІІ курсу факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Максим Ячечак. Змістовними та пізнавальними були також доповіді С. Коновалова «Історія Костелу Святого Апостола Варфоломея кінця ХIV –ХХI століть».(КН(2)-111Б), С. Чаплі «Франкова Ясениця-Сільна» (УА-15Б), В. Гірняк «Оборонні споруди ХІХ – ХХ ст. у селі Поповичі на Яворівщині» (ПО-11Б) та інші

Варто відзначити, що до роботи секції «Правознавство» долучилися учні 10 класу Дрогобицького академічного ліцею ім. Б. Лепкого Андріана Мичуда, яка підготувала доповідь на тему «Кібербулінг (кіберцькування): як захистити свої права» та Назар Зимянський із доповіддю “Право інтелектуальної власності на торговельні марки». Науковим керівником цих учнівських досліджень виступила вчителька-методистка, викладачка історії та правознавства О.Сливінська.

Всі доповіді викликали інтерес присутніх на конференції і підтвердили, що науковий фронт в нашому університеті активно працює на перемогу української науки й держави. Слава Україні та її героїчним захисникам!!!