Звітна наукова конференція кафедри правознавства, соціології та політології історичного факультету

27 квітня 2021 р. в режимі онлайн у рамках щорічної звітної наукової конференції викладачів та здобувачів вищої освіти кафедри правознавства, соціології та політології історичного факультету, відбулося засідання секцій «Правознавство», «Соціологія та політологія». Модерували роботу у секціях доценти Ірина Мірчук, Оксана Зелена та Олександра Проць. До роботи конференції долучилися викладачі кафедри: проф. Світлана Щудло, доценти Ярослав Комарницький, Богдана Гвоздецька, Лідія Тиміш, Єлизавета Копельців-Левицька, Наталя Кантор та викладач Назар Задорожний.
Цього року тематика доповідей була присвячена соціологічним, правовим і політичним аспектам подій в Україні під час російсько-української війни. Виступи викладачів і студентів правничої секції розкривали поняття збройного конфлікту в національній правовій доктрині, проблеми геноциду українського народу, запровадженням воєнного стану в Україні, міграції українського населення, трудових відносини у час запровадження воєнного стану, інформаційної війни тощо. Тематика доповідей стосувалася також і проблем, які є актуальними у мирний час, передусім працевлаштування молоді, музичних вподобань студентів, ділової репутації в освіті та науці та ін.
Із науковими доповідями і презентаціями виступили студенти: Андріана Байкенич «Проблема української державності у політичних поглядах Володимира Целевича», Роксолана Лецик «Політичний світогляд та просвітницькі ідеї Михайла Галущинського», Євгенія Лука «Суспільно-політичний портрет сучасної жінки у творах Оксани Забужко», Соломія Баумкетнер «Питання довіри українських виборців до політичних партій», Христина Жук «Поняття й ознаки збройного конфлікту в національній правовій доктрині», Роксолана Романків «Поняття геноциду у міжнародному праві та національному законодавстві», Вікторія Вайдич «Історичне рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі у справі «Україна проти росії», Люба Білоган «Правовий режим запровадження воєнного стану в Україні», Христина Місяйло «Військові адміністрації і місцеве самоврядування в Україні під час воєнного стану: правові аспекти», Богдан Паньків «Праця молоді в сучасних умовах: правовий досвід України», Ольга Клиса «Захист дітей у період збройних конфліктів: теоретико-правові й практичні проблеми», Дмитро Дідун «Проблемні аспекти трудової експлуатації дітей в Україні», Марʼян Юсип «Окремі аспекти протидії інформаційній війни в Україні: правовий аспект», Ольга Головата «Правовий аспект мародерства під час війни», Василь Ростоцький «Роль парламентської асамблеї ООН у врегулюванні воєнних конфліктів (на прикладі України)», Єлизавета Гришина «Ділова репутація в освіті та науці: правовий аспект», Ірина Дев’ян «Нормативно-правовий супровід післядипломної педагогічної освіти», Павло Мацюра «Музика в житті студентської молоді: соціологічний аналіз», Лілія Данилів «Музика і сучасність: на матеріалах соціологічного дослідження», Лілія Шпить «Музичні смаки сучасної молоді (на матеріалах соціологічного дослідження)», Юлія Ключник «Соціальна тривожність молоді та її актуальність під час пандемії Covid-19», Максим Ячечак «Роль віртуального простору у спілкуванні сучасної молоді».

Вам буде цікаво