Звітна наукова конференція кафедри правознавства, соціології та політології

22 квітня 2021 року в межах щорічної звітної наукової конференції викладачів та здобувачів вищої освіти кафедри правознавства, соціології та політології історичного факультету в режимі онлайн із використанням платформи ZOOM відбулося засідання секцій «Правознавство», «Політологія та соціологія». Модерували роботу у секціях доценти Олександра Проць та Ярослав Комарницький. До роботи конференції долучилися викладачі кафедри: професорка Світлана Щудло, доцентки Оксана Зелена, Ірина Мірчук, Богдана Гвоздецька, Лідія Тиміш, Єлизавета Копельців-Левицька, Наталія Кантор.

Із науковими доповідями і презентаціями, представивши результати дослідницької роботи різноманітної тематики, виступили студенти: Оксана Яртим («Апробація нового Виборчого кодексу на місцевих виборах 2020 року»); Анна Страшівська («Двопалатний парламент в Україні: за і проти»); Оксана Комарницька («Захист авторського права в Україні: окремі аспекти»); Христина Марусаж («Правовий аналіз умов, що перешкоджають укладенню шлюбу»); Тетяна Носилевська («Правові аспекти усиновлення в Україні»); Вікторія Коробкова («Реформа освіти в умовах децентралізації»); Іванна Кіт («Простій чи дистанційна робота: як діяти роботодавцю в умовах карантину»); Богдан Паньків («Українське трудове законодавство XX століття в контексті європейського права»); Андріана Байкенич («Діяльність українських молодіжно-спортивних товариств у міжвоєнному Дрогобичі»); Роксолана Лецик («Парламентська діяльність Мілени Рудницької (1928 – 1935 рр.)»); Мар’яна Гриньо («Динаміка ставлення до школи та зв’язку з нею в умовах пандемії»); Валерій Лалабеков («Динаміка ставлення підлітків Дрогобиччини до вживання психоактивних речовин: гендерний аналіз»); Марія Футиш («Підлітки Дрогобиччини у період карантину: соціологічний аналіз»); Тарас Драчевич («Перспективи трансформації освітнього права у самостійну галузь законодавства»); Ольга Курнат («Динаміка проявів булінгу серед підлітків Дрогобиччини: гендерний аналіз»); Ірина Дмитрів («Вільний час у контексті стилю життя підлітків Дрогобиччини: гендерний аналіз»).

Загалом тематика цьогорічних доповідей охоплює питання розвитку правових політичних та соціальних процесів, зокрема в умовах пандемії COVID-19. Виступи студентів правничої секції розкривали проблеми захисту прав дитини в Україні, правових аспектів протидії торгівлі органами й тканинами людини, особливостей захисту трудових прав і надомної роботи в умовах карантину під час всесвітньої пандемії, захисту авторського права в Україні, реформування національної виборчої системи. Обговорення стосувалися правових аспектів трудових відносин і працевлаштування молоді.

Низка студентських наукових доповідей із соціологічного блоку базується на емпіричних матеріалах другого етапу міжнародного соціологічного дослідження серед учнів закладів середньої освіти Дрогобича і Дрогобицького району на тему «Здоровий спосіб життя та ризикована поведінка молоді», яке провела кафедра правознавства, соціології та політології у жовтні – грудні 2020 року.

Це був захоплюючий науковий діалог, який збагатив усіх учасників секції новим досвідом, надавши кожному учаснику широкі можливості для вільного обговорення актуальних тем.

Лідія ТИМІШ,

доцентка кафедри правознавства, соціології та політології

 

Вам буде цікаво