Зустріч з архімандритом Макарієм – випускником історичного факультету

11 січня 2021 р. декан історичного факультету Микола Галів зустрівся з архімандритом Свято-Феодосіївського монастиря (Київ) о. Макарієм. Зустріч відбулася в ДІКЗ «Нагуєвичі», куди архімандрит Макарій прибув разом з групою священиків Православної церкви України та викладачів Київської православної богословської академії. Відзначимо, що о. Макарій є випускником історичного факультету нашого університету (Микола Васильович Папіш, випуск 2003 р.) й з приємністю згадував своє навчання в Дрогобицькій alma matris, наголосивши на фаховості наших викладачів й системності отриманих історичних знань.

Під час зустрічі доцент Микола Галів, архімандрит о. Макарій та директор ДЗІК «Нагуєвичі» Богдан Лазорак домовилися про співпрацю, обговорили можливість організацій спільних конференцій між викладачами і студентами Київської православної богословської академії та Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Особливо прихильно о. Макарій відгукнувся на пропозицію виступити з онлайн-лекцією перед студентами історичного факультету щодо передумов та обставин отримання томосу Православної церквою  України. До слова, о. Макарій є активним соратником митрополита Eпіфаній й неодноразово брав участь у зустрічах з представниками вселенського православ’я, зокрема Константинопольським патріархом Варфоломієм.

Учасники зустрічі окреслили напрями спільної діяльності в освітній та науковій сферах й домовилися про подальші кроки у розгортанні контактів між нашим університетом та закладами освіти ПЦУ.

Вам буде цікаво