Здійснюємо профорієнтаційну роботу

26 жовтня у межах співпраці з Львівським обласним Будинком вчителя та з метою здійснення профорієнтаційної роботи доценткою кафедри педагогіки та методики початкової освіти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Лілією Стахів проведено науково-практичний семінар для заступників директорів з освітньої роботи, вчителів початкової школи, спеціалістів відділів освіти, вихователів закладів дошкільної освіти, голів методичних спільнот закладів загальної середньої освіти на тему „Казкотерапія як засіб формування творчої особистості учнів початкових класів”.

У ході проведення заходу зроблено акцент на важливості використання казкотерапії як різновиду арт-терапії, яка займає особливе місце серед інших оздоровчих здоров’язбережувальних технологій терапевтичного спрямування – сміхо-, рослино-, зоо-, кольоро-, пісочно-, музикотерапії тощо. Лектором окреслено поняттєво-категоріальний тезаурус, а саме: „творчість”, „творча особистість”, „казкотерапія”, „терапевтична казка”, розкритий в педагогічній спадщині С.Френе, Г.Ващенка, С.Русової, В.Сухомлинського, Ш.Амонашвілі та ін. Зосереджено увагу на ролі та місці казкотерапії у формуванні в учнів творчих здібностей та запропоновано авторську методику складання дидактичних терапевтичних казок із використанням методів технології формування творчої особистості – синектики, фокальних об’єктів, мозкового штурму та моделювання маленьких чоловічків. Також виокремлено види попередньої роботи зі складання терапевтичних казок, зокрема завдання на формування творчої активності, методі шести розумних капелюхів, використанні конструктора LEGO „Шість цеглинок”. Під час проведення семінару у контексті тренінгової роботи спільно з учасниками „народилася” низка дидактичних казок: „Тарілка здорового харчування”, „Квітка, з якою я себе асоціюю”, „Лісовий дзвіночок”.

В кінці заходу лекторка запропонувала методичні рекомендації з використання казкотерапії в освітньому процесі ЗЗСО відповідно до Концепції НУШ з метою розвитку в учнів творчих здібностей, творчої уяви, креативного та критичного мислення.