Заява колективу історичного факультету

Упродовж минулих днів у засобах масової інформації, зокрема у мережі Інтернет, з’явилися повідомлення та коментарі щодо реорганізації структурних підрозділів Університету – навчально-наукових інститутів і факультетів. Особливо гостро обговорюється питання об’єднання історичного факультету і факультету психології, педагогіки та соціальної роботи. Навколо нього за доволі короткий час сформувалося декілька недостовірних тверджень. Прагнучи пояснити позицію керівництва Університету і колективу історичного факультету, а також спростувати неправдиві тези й інсинуації, заявляємо:

По-перше, жодного «знищення» чи «ліквідації» історичного факультету не відбувається. Шляхом об’єднання історичного факультету та факультету психології, педагогіки та соціальної роботи утворюється факультет історії, педагогіки та психології. Досвід створення різногалузевих факультетів прийшов до України з країн Європейського Союзу.

По-друге, жодної ліквідації освітніх програм, спеціальностей, а відтак і тридцятилітньої традиції підготовки істориків ‒ вчителів і науковців, не відбудеться. На оновленому факультеті триватиме підготовка фахівців зі спеціальності 014 Середня освіта (Історія) (зі спеціалізаціями: правознавство; англійська мова). Більш того, на об’єднаному факультеті з’явиться можливість сформувати нові освітні програми, спрямовані на задоволення вимог ринку праці та зростання якісної підготовки здобувачів вищої освіти.

По-третє, кафедри історичного факультету продовжуватимуть масштабні наукові дослідження, які створили їм реноме потужних наукових осередків західного регіону України.

Попри це, питання об’єднання історичного факультету та факультету психології, педагогіки та соціальної роботи викликало ажіотаж у певних громадсько-політичних колах. В умовах складного воєнно-політичного становища України йому цілеспрямовано надається політичний підтекст.

Закликаємо усі громадські та політичні сили припинити інсинуації щодо питання, яке, відповідно до законодавства, є складовою автономії Університету. Труднощі минуть, а Університет і надалі працюватиме над підготовкою здобувачів освіти, зокрема майбутніх учителів історії.

Закликаємо працівників і студентів університету зберігати спокій, виваженість, не піддаватися на провокаційні заклики, з розумінням ставитися до проблем, на розв’язання яких спрямовані зусилля керівництва Університету.

Водночас закликаємо абітурієнтів здобути у нас освіту зі спеціальності «Середня освіта (Історія)» (спеціалізації: правознавство; англійська мова). Наші студенти отримують першокласну освіту, яка відповідає міжнародним освітнім і науковим стандартам, базується на кращих традиціях історичної науки та педагогічної освіти. Наші випускники мають широкий світогляд і глибокі професійні знання, тому часто є бажаними кандидатами на відповідальні посади. Працюють в освітній, управлінській, туристичній, правовій сферах, в урядових структурах, парламенті, місцевих органах влади, засобах масової інформації, державних і комерційних організаціях та ін.

Ми готуємо інтелектуальну ‒ освітянську, наукову та управлінську еліту країни – майбутнє України!

Колектив історичного факультету