Засідання кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти зі стейкхолдерами з обговорення освітніх програм

30 червня 2022 року відбулось виїзне засідання кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти на базі Обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю святого Пантелеймона.

У засіданні разом із викладачами кафедри брали участь директор Центру Микола Григорович Герасим’як, методист Олена Валеріївна Малетич, вчителі-реабілітологи  Галина Іванівна Льорет, Ольга Миколаївна Шама та Юлія Ігорівна Гнатів, асистенти вчителя-реабілітолога Ольга Зеновіївна Хомин і Галина Іванівна Андріяшин,  психолог раннього втручання Лідія Миколаївна Лунишин.

Під час зустрічі викладачі та фахівці Центру підвели підсумки співпраці за 2021-2022 навчальний рік та окреслили напрямки взаємодії на майбутнє. Значну увагу було приділено запровадженню нових форм спільної діяльності – розробці волонтерського соціально-педагогічного проєкту з міжнародною участю «Мистецтво і творчість»,  запровадженню практики виконання курсових, бакалаврських і магістерських робіт за спільно розробленою тематикою; проходження студентами волонтерської практики на базі Центру, розширення тематики програм підвищення кваліфікації педагогів-практиків, які пропонує кафедра. Жваву дискусію викликало обговорення питання змісту та оновлення освітніх програм другого (магістерського рівня) за спеціальностями 231 «Соціальна робота» , спеціалізація  «Соціальна педагогіка» та 011 «Освітні науки» спеціалізація «Інклюзивна освіта». Було внесено конкретні пропозиції щодо окремих вибіркових курсів, які стосуються питань раннього втручання,  взаємодії педагогів з батьками дітей з інвалідністю, методики проведення корекційно-розвиткових занять, використання мистецтва в роботі з дітьми з особливими потребами тощо.

Було узгоджено подальші кроки спільної діяльності кафедри і Центру, спрямовані як на здійснення психолого-педагогічної роботи з дітьми з інвалідністю та їх батьками, так і професійної підготовки до неї.

Вам буде цікаво