Загальноуніверситетський онлайн-конкурс читців поезії Тараса Шевченка

«Борітеся — поборете,

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!»

Т.Шевченко

 

Кажуть, що на кожного поета свій час. Але це не про Тараса Григоровича. Він поза часом. Кожен його вірш, рядок, кожна думка – наче про сьогодні, наче про нас… Шевченко – сучасний. Його слова надихають тисячі українців – в окопах, в укриттях чи у вимушеній еміграції.

Традиційною березневою подією в нашому університеті є вшанування пам’яті Генія українського народу, Великого Кобзаря – Тараса Шевченка. 9 березня 2023 року  відбувся загальноуніверситетський онлайн-конкурс читців Шевченкової поезії, який організували профком студентів та студентське самоврядування. Кожен факультет делегував на конкурс двох представників. Війна внесла свої корективи, тож слово Кобзаря цьогоріч лунало у віртуальному просторі.

Учасники декламували вибрані за власним бажанням твори Кобзаря, вплітаючи їх у символічний вінок вдячності та вічної шани Пророка.

Оцінювало декламацію творів компетентне журі: доцентка кафедри української літератури та теорії літератури Олена Вовк, директор університетської бібліотеки доцент Ігор Розлуцький, переможниця обласного етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика Анна Світлозарова.

З вітальним словом до конкурсантів звернувся голова профкому студентів Ігор Гівчак, який ознайомив із правилами проведення конкурсу.

У межах конкурсу студенти читали такі твори: «Лілея» (Ольга Бованко, факультет української та іноземної філології, Наталія Рип’як, факультет початкової освіти та мистецтва); «І мертвим, і живим…» (Мар’яна Прокіпчин, факультет здоров’я людини та природничих наук, Христина Дум’як, факультет фізики, математики, економіки та інноваційних технологій); «Розрита могила» (Роксолана Мушинська, факультет фізики, математики, економіки та інноваційних технологій); «Якби ви знали паничі» (Анна Савшак, факультет здоров’я людини та природничих наук); «Тополя» (Ольга Клиса, факультет історії, педагогіки та психології); «Мені однаково…» (Мар’яна Ільницька, факультет початкової освіти та мистецтва); «Катерина» (Ірина Федькович, факультет української та іноземної філології); «Не нарікаю я на Бога» (Уляна Маделик, факультет історії, педагогіки та психології).

Журі визначило переможців:

І місце – Христина Дум’як, факультет фізики, математики, економіки та інноваційних технологій;

ІІ місце – Ольга Клиса, факультет історії, педагогіки та психології;

ІІІ місце розділили між собою студентки факультету української та іноземної філології Ольга Бованко й Ірина Федькович.

Всі учасники конкурсу будуть нагороджені подяками, грамотами і грошовими преміями.

Організатори висловлюють щиру подяку всім, хто долучився до проведення заходу.

Вам буде цікаво