Меню

«

»

Наш гість – владика Ярослав Приріз

26 березня 2018 року владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у рамках святкування 25-ліття заснування Самбірсько-Дрогобицької єпархії зустрівся з викладачами та студентами факультету початкової і мистецької освіти та інституту іноземних мов Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. До університету Преосвященний владика прибув на запрошення декана факультету початкової та мистецької освіти кандидата філософських наук Івана Кутняка. Зустріч відбулася у формі конференції, у ході якої владика Ярослав прочитав присутнім лекцію на тему: «Шлях людини до Бога».

Подякувавши  за запрошення, владика зазначив, що саме слово «педагог» відкриває широке поле для роздумів і підкреслив, що найголовнішим завданням педагога є виховати «цілісну», тобто зрілу і відповідальну людину. А для цього необхідно уподібнюватися до Христа, без якого людина не може пізнати всієї правди про саму себе.

Відтак преосвященний владика відповів на питання: що таке цілісна людина, обґрунтовуючи, що вона складається з духа, душі і тіла. Атеїстична ідеологія минулого століття редукувала тільки до останнього. Проповідник наголосив на духовному аспекті людини – її дусі як святилищі, у якому вона спілкується з Богом, своїм Творцем.

Владика Ярослав коротко окреслив основні події з історії спасіння, які ілюструють Божу любов і сходження (шлях) Бога до людини. У центрі цієї історії є подія Воплочення Сина Божого і Його спасительна місія, яка проливає світло на те, що їй передувало (старозавітні прообрази, пророцтва) і те, що їй слідує (Церква як Бого-людська установа, якій Господь залишив таїнства для освячення нового народу Божого).

Завершив своє слово владика Ярослав розкриттям значення важливих подій цієї спасительної історії – хресною жертвою Христа і Його воскресінням, які незадовго будемо духовно і літургійно переживати. Завершила виступ євангельська розповідь про подорож учнів до Емаусу, якою промовець підсумував усе сказане про історію спасіння людини, заохочуючи присутніх прямувати до щораз більшої зрілості у вірі.