XVIII Міжнародна наукова конференція «MUSICA GALICIANA» Жешув (Польща), 4-5 березня 2022 року

Запропонована цьогоріч організаторами тематика конференції «Музичні традиції Галичини – спадок, натхнення, контексти» викликала надзвичайно жвавий відгук у дослідників із польських та зарубіжних дослідницьких центрів, а саме 57 науковців з Ізраїлю (Беер-Шева), Німеччини (Лейпциг), Австрії (Зальцбург), Швейцарії (Фрибург), України (Харків, Львів, Івано-Франківськ, Дрогобич, Тернопіль, Рівне) та Польщі (Варшава, Краків, Вроцлав, Ополе, Гданськ, Бидгощ, Люблін, Білосток, Битом, Ченстохова, Жешув). Міжнародна група учасників конференції зібрала представників різних дисциплін: музикознавці, етномузикознавці, музичні виконавці та теоретики, музичні педагоги, історики, мистецтвознавці, музеєзнавці та вчителі польської і української мови, що створило унікальну можливість для широкого міждисциплінарного погляду на музичне минуле Галичини.

З вітальним словом виступили проф. dr hab. Павло Грата, проректор Жешівського університету та dr hab. Мирослав Димон, проф., директор Інституту музики Жешівського університету, який, насамперед, побажав науковцям з України швидкого завершення війни та повернення до власних домівок і місць праці.

Учасниками цього наукового форуму стали і представники навчально-наукового інституту музичного мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка: професор, доктор мистецтвознавства, завідувачка кафедри методики музичного виховання та диригування Ірина Бермес, доцент кафедри музикознавства і фортепіано Олександра Німилович і доцент кафедри музикознавства і фортепіано, доктор мистецтвознавства Оксана Фрайт. Для учасників конференції з України ця зустріч стала промінчиком світла і можливості короткочасного повернення до цікавого наукового світу в трагічний період російської агресії, за що висловлюємо сердечну вдячність всім польським колегам та докторам Кінзі Фінк і Тересі Мазепі.

Незвичайним доповненням до конференції став Концерт вокальної музики у виконанні Мар’яни Полторак, Магдалени Венгельник та Ксенії Луки, студенток класу співу проф. dr hab. Ольги Попович в Академії музики ім. Кшиштофа Пендерецького в Кракові у супроводі Домініки Пешко (фортепіано). У програмі концерту прозвучали сольні пісні українських та польських композиторів, які того вечора завдяки онлайн-трансляції, залунали особливим посланням у виняткових місцях, на жаль, також у тих, що слугували укриттям від ракетного обстрілу.