»

XІV Всеукраїнська учнівська науково-практична конференція

10 листопада 2021 року на біолого-природничому факультеті Дрогобицького університету відбулася XІV Всеукраїнська учнівська науково-практична конференція «Еколого-валеологічна культура – вибір XXI століття». Захід відбувся онлайн із використанням навчальної платформи ZOOM, що дало можливість учням і вчителям із різних міст та областей України бути активними учасниками конференції, незважаючи на карантинні умови.

На відкритті конференції вітальне слово виголосили: деканка біолого-природничого факультету доцентка Світлана Волошанська; професорка кафедри природничо-математичної освіти Львівського обласного інституту післядипломної освіти Ніна Новикова; директор комунальної установи «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка; заступник декана біолого-природничого факультету з навчальної роботи доцент Григорій Коссак; завідувачка кафедри біології та хімії доцентка Світлана Монастирська; завідувачка кафедри екології та географії Ірина Бриндзя.

У межах конференції проводилося обговорення актуальної проблеми «Здорова молодь – здорова нація». Під час пленарного засідання учасники мали можливість прослухати доповідь доцентки кафедри анатомії, фізіології та валеології Оксани Лупак «Значення лікарських рослин для здоров’я людини».

Багато доповідей були присвячені профілактиці захворювань, здоров’язберігаючим технологіям, здоровим звичкам, руховій активності, проблемам харчування підлітків.

Також висвітлювалися питання впливу музики на здоров’я людини, дихання як спосіб оздоровлення та вплив нітратів у сільськогосподарській продукції на організм людини.

Значна частина доповідей були екологічного спрямування: проблема збереження біорізноманіття; раціональне використання водних ресурсів; аналіз стану повітря та води у населених пунктах; характеристика рідкісних видів тварин; використання структури популяції Pyrrhocoris arterus для проведення екологічного моніторингу.

Участь в еколого-валеологічній конференції брали не тільки окремі учні, які зацікавлені в наукових дослідженнях, але й цілий клас. Зокрема доповідь «Озеро Бандура ‒ вклад людини у збереження місцевих водних екосистем» презентував увесь 10 клас Чижиківської загальноосвітньої школи I ‒ III ст.

Доповідачі вільно володіли підготовленим матеріалом, брали участь в обговоренні різних питань, набувалися досвіду наукової співпраці.

Можна з впевненістю сказати, що випускники наших шкіл мають чимало ідей як не нашкодити здоров’ю людини, зміцнити його та зберегти довкілля для майбутніх поколінь. Тому сподіваємося, що хороша традиція проведення такої конференції збережеться і надалі.