XIV Міжнародна наукова конференція «Молодіжна політика: проблеми та перспективи»

3 – 4 листопада 2017 року відбулася XIV Міжнародна наукова конференція «Молодіжна політика: проблеми та перспективи», присвячена 15-літтю створення кафедри правознавства, соціології та політології. Співорганізаторами наукового форуму були Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Зеленогурський університет (Республіка Польща), Соціологічна асоціація України й Українська асоціація дослідників освіти. У конференції взяли участь науковці з Інституту вищої освіти НАПН України, Інституту освітньої аналітики МОН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Сумського державного університету та ін. Зарубіжна наука була представлена делегаціями Зеленогурського університету та Природничо-гуманітарного університету в Сєдльцах (Республіка Польща). Проблематика конференції була обширною, цікавою і надзвичайно актуальною. Маючи певні дослідницькі результати, цікаві ідеї, провівши низку соціологічних досліджень, науково-практична конференція дала змогу їх обговорити, обмінятися думками. Модератором конференції виступила завідувач кафедри професор Світлана Щудло.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися: ректор університету професор Надія Скотна, декан історичного факультету професор Леонід Тимошенко, а також керівник відділу сім’ї, молоді та спорту виконавчих органів Дрогобицької міської ради Леся Пашко, яка вручила професору Світлані Щудло «Почесну грамоту міського голови» за внесок кафедри у розвиток міста. Ректор професор Надія Скотна зачитала вітальні листи, які надійшли від ректора Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, президента Соціологічної асоціації України академіка Віля Бакірова з нагоди конференції та ювілею кафедри.

Із презентацією до 15-ліття кафедри правознавства, соціології та політології «Становлення та здобутки кафедри» виступив доцент Ярослав Комарницький. Зокрема, він відзначив, що за 15 років діяльності кафедри викладачами підготовлено та опубліковано 670 праць, з них: 12 – монографій, 78 – підручників та навчальних посібників, 520 – наукових статей, в т.ч. у закордонних виданнях – 82, 60 – тез; видано 19 наукових збірників. До ювілею викладачі кафедри видали колективну монографію «Молодь у сучасних євроінтеграційних процесах», а також наукового збірника матеріалів під назвою «Молодіжна політика: проблеми і перспективи» (Вип. 8, Дрогобич – Зелена Гура).

Робота конференції відбувалася у формі пленарного та двох секційних засідань. На пленарному засіданні конференції виступили: доктор філософських наук старший науковий співробітник Інституту вищої освіти НАПН України Сергій Курбатов, професор Зеленогурського університету Беата Тшоп, професор Світлана Щудло.

У другій половині дня робота конференції продовжилася у двох секціях: «Полівимірність молоді як об’єкту досліджень» та «Освітня політика: сучасні тренди».

Цікавою була і культурна програма. Гості мали змогу милуватися театралізованою екскурсією «Таємниці Дрогобицької ратуші», а також побували у Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі».

Вам буде цікаво

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors