Вивчення практик санкційної політики щодо порушення академічної доброчесності в університеті

23 лютого 2022 року представниці відділу забезпечення якості освіти доцентки Ірина Мірчук та Оксана Зелена взяли участь у вебінарі на тему «Академічна доброчесність і санкційна політика: досвід Університету Арканзасу». Цей захід проведений у межах проєкту від Американських Рад з міжнародної освіти «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти – Academic IQ», до якого наш Університет залучений уже другий рік поспіль.

Спікерами вебінару були виконавчий директор Офісу академічних ініціатив та доброчесності Університету Арканзасу Кріс Брайсон та професор інформаційних систем, очільник докторських програм Коледжу бізнесу імені С. Волтона Університету Арканзасу (Фейетвілл, США)  – доктор Пол Кронан.

Під час зустрічі американські колеги поділились досвідом вирішення питання академічної доброчесності, зокрема щодо запровадження санкційної політики за її порушення. В Університеті Арканзасу така практика впроваджується ще з 2012 року. Під час презентації спікери неодноразово зосереджували увагу на застосуванні централізованого підходу у формуванні університетської культури академічної доброчесності, при обов’язковому залученні у цей процес студентів, викладачів та адміністрації.

Серед наведених прикладів ефективності санкційної політики була представлена порівняльна статистика щодо порушень академічної доброчесності серед студентів перших і старших курсів. Спостерігалась позитивна динаміка суттєвого зменшення випадків недоброчесності серед старшокурсників.

Організатори проєкту будуть продовжувати серію подібних зустрічей з метою пошуку рішень та розробки інфраструктури академічної доброчесності в українських університетах.