Вивчаємо досвід колег

30 вересня 2020 року магістранти спеціальності «Початкова освіта» (спеціалізація «Дошкільна освіта») факультету педагогіки і психології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка у межах співпраці між ЗВО прочитали лекцію «Система дошкільної освіти зарубіжних країн» для бакалаврів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Професорсько-викладацький склад кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Дрогобицького університету також мали можливість прослухати лекцію у форматі відео-конференції.

Студенти розкрили сутність систем дошкільної освіти Швейцарії (А. Шишак), Данії (М. Дудчук), Японії (Х. Довгань), Південної Кореї (А. Шишак) та Австралії (Р. Руденський) і запропонували перспективні ідеї цих країн для розвитку українського дошкілля. Автор ініціативи професор О.І. Янкович цікаво розповіла про окремі аспекти діяльності закладів дошкільної освіти Польщі. Яскраві та змістовні виступи учасників-лекторів були підкріплені інформативними презентаціями та відео-фрагментами. Технічну підтримку забезпечила кандидат педагогічних наук І.І. Кузьма.

Натхненні креативною ідеєю про спільне проведення занять з участю студентів як лекторів, професори М.М. Чепіль та О.І. Янкович домовилися про продовження співпраці між ЗВО України такого ж формату. Переконані, що майбутня взаємодія із закладами вищої освіти буде не менш продуктивною.