Використання електронних ресурсів наукової інформації – у фокусі уваги кафедри практики англійської мови

Упродовж листопада 2021 року доценти кафедри практики англійської мови Ірина Сирко, Роман Вишнівський, Мар’яна Брода, Ірина Харкавців, а також старші викладачі Ольга Сеньків та Анна Погоріла взяли участь у вебінарах «Що нового у використанні SciVal?», «Scopus та ScienceDirect», «ScienceDirect – все про TopicPages», «Як використовуються Scopus та SciVal для формування рейтингів університетів?» та ін. Заходи були організовані для наукових та науково-педагогічних працівників, зацікавлених можливостями використання електронних ресурсів наукової інформації.

На вебінарах йшлося про можливості платформи SciVal візуалізувати інформацію про результати досліджень, порівнювати її з іншими установами та дослідниками, налагоджувати співпрацю та аналізувати наукові тенденції. Лектори Кейт Патирак та Бартломій Вєцковскі детально розповіли про те, як швидко створювати області дослідження на основі ідентифікаторів приналежності Scopus в модальному режимі Інституції, як отримати огляд відкритого доступу для всіх організацій тощо.

Пауліна Мілевська презентувала цікаву інформацію про платформи Scopus та ScienceDirect, а також про відмінності та подібності обох платформ та випадки, в яких доречніше використовувати ту чи іншу платформу. Щодо ScienceDirect TopicPages, то вони стануть у нагоді читачам, надаючи їм вичерпну базу знань, які ґрунтуються на достовірних даних, полегшуючи знайомство з новими та незнайомими концепціями.

Особливе зацікавлення викликав вебінар про використання Scopus та SciVal для формування рейтингів університетів. Учасники дізналися про використання даних Scopus для формування міжнародних та національних рейтингів університетів та про найвідоміші світові рейтинги, які формуються за допомогою даних Scopus – THE і QS.

Інформація, що прозвучала у рамках заходу, виявилася корисною для всіх, хто зацікавлений у зручному дистанційному доступі до науково-освітніх електронних ресурсів.

Вам буде цікаво