Викладачки факультету початкової та мистецької освіти долучилися до проведення відкритих лекцій

У межах реалізації міжуніверситетського онлайн-лекторію викладачки факультету початкової та мистецької освіти Світлана Гірняк, Наталія Муляр та Наталія Стасів долучилися до проведення відкритих лекцій. Це дало змогу нашим науковицям активізувати внутрішню мобільність, поділитися створеними авторськими методиками і напрацюваннями, апробувати їх у новій освітянській аудиторії.

13 квітня 2022 року доцентка кафедри математики, інформатики та методики їх викладання у початковій школі Наталія Стасів провела лекцію на тему «З історії розвитку математичної освіти на Прикарпатті».

Під час лекції було проаналізовано стан освіти та вплив відомих вчених-математиків на формування стандартів, завдань, методів і змісту математичної освіти на різних історичних етапах становлення України.

15 квітня 2022 року доцентка кафедри педагогіки та методи початкової освіти Наталія Муляр провела відкриту лекцію «Формування громадянина України в сучасній початковій школі».

Лекторка акцентувала увагу на особливостях процесу формування національної свідомості, громадянської ідентичності й громадянської компетентності молодших школярів, розглянула НУШ як ембріональне суспільство демократії та особливості впровадження ОДГ/ОПЛ у змісті початкової освіти.

15 квітня 2022 року продовжила естафету лекторію професорка кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання у початковій школі Світлана Гірняк. Тема відкритої лекції «Мовний портрет Уляни Кравченко». Під час лекції С. Гірняк схарактеризувала мовну ситуацію в Східній Галичині кінця ХІХ – першої половини ХХ ст.; познайомила слухачів із життєвим і творчим шляхом вірної галичанки – Уляни Кравченко (Юлії Юліївни Шнайдер (1860 – 1947 рр.)), оскільки художня спадщина цієї письменниці, активістки українського жіночого руху, педагогині мала беззаперечний вплив на формування інтелігентського соціолекту. Мову творів Уляни Кравченко можна з упевненістю зарахувати до найкращих зразків не тільки галицького, а й загальноукраїнського варіанта літературної мови першої половини ХХ ст.

Світлана ЛУЦІВ,

доценка, заступниця декана з наукової роботи

Вам буде цікаво