Викладачі історичного факультету – учасники програми вебінарів Elsevier

22 квітня 2021 року науково-педагогічні працівники історичного факультету Олег Петречко, Володимир Галик, Василь Ільницький, Лідія Лазурко та Юрій Стецик взяли участь у програмі вебінарів, які організувала компанія Elsevier.

Упродовж першої половини дня було проведено три вебінари. Перед початком кожного учасники повинні були пройти реєстрацію (головна умова участі).

Перший вебінар «Здійснюйте нові відкриття, поєднуючи можливості Scopus та Science Direct» (мова проведення – українська) розпочався у прямому ефірі о 10.00 год. Учасники мали змогу детально ознайомилися із можливостями та особливостями використання баз даних Scopus і ScienceDirect, їх робочими інструментами. Також акцентувалося на відмінностях та подібностях двох платформ і способи їх ефективного використання у парі. Крім цього, слухачам було представлено майстер-класи щодо роботи з базами, особливостями ознайомлення з індексами цитування, науковими публікаціями, статусами періодичних видань тощо.

О 12.00 год розпочався другий вебінар «SciVal для дослідників – гранти. Як використовувати бібліометричні дані з метою пошуку грантів?» (мова проведення – англійська). Під час його проведення слухачі мали можливість детально ознайомитися із процесом подачі заявки на грант, особливостями порівняльної характеристики своїх досягнень зі здобутками людей, котрі уже його отримували. Також учасники вебінару дізналися як шукати наукові центри для співпраці задля отримання гранту в Україні та за кордоном, а також актуальні наукові проблеми, які є перспективними для отримання гранту, тощо.

Останній вебінар присвячувався проблемі «Критерії та процес відбору журналів у Scopus: семінари для редакторів та видавців наукових видань» (мова проведення – англійська). Вебінар розпочався о 14.00 год. Спочатку учасникам розповіли про специфіку функціонування бази Scopus, акцентувавши на тому, що вона є найбільшою реферативною базою даних, яка уміщує в собі матеріали про рецензовану літературу понад п’яти тисяч видавництв. Цей вебінар був актуальним передусім для редакторів та видавців наукових періодичних видань, котрі дізналися про критерії й процес вибору журналів для індексування у Scopus. Окрім цього, було наголошено на хибах, які трапляються під час відбору журналів, та на моментах їх ліквідації задля збільшення шансів того чи того журналу отримати індексування в базі Scopus.

Загалом учасники вебінарів отримали корисну інформацію щодо функціонування баз даних Scopus та ScienceDirect та особливостей співпраці з ними. У підсумку учасники отримали сертифікати про участь у згаданих заходах.

Володимир ГАЛИК,

доцент, заступник декана історичного факультету з наукової роботи та міжнародної співпраці

Вам буде цікаво