Викладачі історичного факультету долучилися до роботи наукового семінару

7 вересня 2021 року викладачі історичного факультету Володимир Галик, Микола Галів, Галина Гриценко, Василь Ільницький та Юрій Стецик взяли участь у роботі семінару «Результативність та звітність за даними Web of Science», який відбувався у Державній науково-технічній бібліотеці України шляхом трансляції в мережі YouTube за сприяння компанії Clarivate.

Під час семінару слухачі мали нагоду отримати корисну інформацію: як дізнатися індекс Гірша науковця за Web of Science; яким чином визначається кількість статей науковця чи будь-якої науково-дослідницької установи у періодичних виданнях, що індексуються в Web of Science (за умови  відсутності профілю ResearcherID або ORCID за окремий період). Водночас аудиторія отримала вказівки щодо можливостей формування списку наукових видань, у яких дослідники підрозділу, одноосібно чи у співавторстві, публікували свої статті найчастіше за звітний період. Насамкінець було представлено інформацію щодо можливостей встановлення точної кількості рецензій науковця відповідно до даних Publons і яким шляхом такі дані можуть потрапляти до бази даних тощо.

Безумовно, повідомлена під час семінару інформація є корисною і може знадобитися тим, хто в сучасних умовах займається атестацією, формуванням наукових зв’язків окремого науковця або ж цілої установи, готується до стажування чи подає заявки на грант тощо. Прослухавши семінар, будь-який науковець може самостійно зібрати особисті наукометричні показники своїх науково-дослідницьких здобутків.

З огляду на це, висловлюємо щирі слова вдячності організаторам семінару, матеріали якого будуть цінним джерелом для коригування науково-дослідницької діяльності вчених.

Володимир ГАЛИК,

доцент, заступник декана історичного факультету з наукової роботи та міжнародних звʼязків