Викладачі факультету історії, педагогіки та психології взяли участь у конференції «Актуальні проблеми теорії та методики навчання історії»

Дрогобицький держаний педагогічний університет імені Івана Франка 10 травня 2023 року у партнерстві із Запорізьким національним університетом, Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького, Сумським державним педагогічним університетом імені А. С. Макаренка взяв участь в спільній онлайн Всеукраїнській науково-практичній конференції на тему «Актуальні проблеми теорії та методики навчання історії».

Тематика конференції об’єднала понад 60 учасників, науковців, фахівців, аспірантів та студентів, які представляють заклади вищої освіти багатьох областей України. З вітальним словом до всіх учасників і побажанням плідної творчої співпраці звернулися Геннадій Васильчук, доктор історичних наук, професор, проректор з наукової роботи Запорізького національного університету, голова оргкомітету; Ольга Маклюк, кандидатка історичних наук, деканка факультету історії та міжнародних відносин, заступник голови оргкомітету.

Відповідно до програми заходу обговорювались актуальні проблеми у межах таких секцій: «Проблеми та перспективи вивчення сучасної російсько-української війни в закладах освіти»; «Методика навчання історії в базовій та профільній середній школі: виклики та відповіді»; «Діджитал технології в історичній освіті: нові можливості, нові перспективи»; «Виклики у викладанні історичних дисциплін у закладах вищої освіти».

У роботі конференції активну участь взяли також представники кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін, доцентки Світлана Біла та Галина Гриценко, котрі відкрили секцію «Виклики у викладанні історичних дисциплін у закладах вищої освіти» із доповіддю «Дидактичні засади застосування методу усної історії у закладах середньої, передвищої та вищої освіти: до історіографії проблеми» та завідувач кафедри історії України та правознавства, професор Василь Ільницький, котрий презентував результати дослідження щодо методики використання інформаційно-комунікаційних технологій при викладанні історичних дисциплін у базовій та профільній середній школі.

Світлана Біла та Галина Гриценко у своїй доповіді, акцентували увагу на актуальній проблемі сьогодення, зокрема, як працювати з усною історією під час війни, яка триває….   психотерапевтичний ефект слухання свідків сучасної війни, які перебувають у стані продовжуваної травми. Під час виступу, доцентка Світлана Біла відзначила, що на факультеті історії, педагогіки та психології відбувся конкурс наукових робіт «Ти потрібен країні для перемоги!», на якому студенти представляли свої дослідження з застосуванням методу усної історії (на прикладі інтерв’ю з учасниками російсько-української війни, військовими капеланами, очевидцями Чорнобильської трагедії).

Обрана тема науково-практичної конференції «Актуальні проблеми теорії та методики навчання історії» послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із проблеми історичної освіти та методичних рекомендацій щодо її удосконалення. За результатами конференції заплановано публікацію тез наукових доповідей в збірнику матеріалів конференції.

Факультет історії, педагогіки та психології висловлює вдячність за чудову спільну організацію та проведення конференції керівництву Запорізького національного університету.