Видатний мовознавець у Франковому університеті

25 березня 2019 року в актовій залі головного корпусу університету відбулася зустріч із відомим українським мовознавцем-діалектологом, лінгвогеографом, членом міжнародних комісій при Міжнародному комітеті славістів, співавтором і членом редколегії «Загальнослов’янського лінгвістичного атласу», директором Інституту української мови НАН України, доктором філологічних наук, професором Павлом Гриценком.

Під час зустрічі вчений розповів про глибинні, історичні витоки української мови, про те, коли і як починалась історія української мови, про культуру письма та історію писемності на українській території, продемонстрував аудиторії визначну пам’ятку староукраїнської мови та мистецтва XVI століття – Пересопницьке Євангеліє, що є символом української нації. Розмова з аудиторією відбулася на одному диханні. Студенти були зачаровані глибиною знань, ораторськими здібностями, тонким почуттям гумору професора Павла Гриценка.

На згадку про зустріч із професорсько-викладацьким складом, студентською аудиторію Павло Юхимович подарував університетській бібліотеці низку унікальних видань, серед яких «Загальнослов’янський лінгвістичний атлас», «Український лексикон кінця XVIII – початку ХХІ століття: словник-індекс: у 3-х томах», «Словник української мови в 11 томах. Додатковий том: у 2-х частинах», «Акти Полтавського полкового суду 1668-1740 рр.» та інші.

Павло Гриценко та Надія Скотна обговорили можливості співпраці Інституту української мови НАН України та філологічного факультету ДДПУ ім І. Франка.

Незабутні враження отримав наш гість під час чудової екскурсії, яку провів директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» доцент Богдан Лазорак.

Сподіваємося, що попереду нас чекають нові зустрічі як з Павлом Гриценком, так і з іншими науковцями Інституту української мови НАН України, а також робота над спільними науковими проектами.

Вам буде цікаво