Всеукраїнська науково-практична конференція з питань соціальної роботи та інклюзивної освіти

4-5 травня 2023 року у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Актуальні проблеми соціальної роботи та інклюзивної освіти у сучасних умовах».
Учасниками конференції стали науковці, викладачі, аспіранти, магістри та студенти з різних закладів вищої освіти України, зокрема: Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Черкаського державного технологічного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Харківського національного медичного університету, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Львівського державного університету внутрішніх справ, Камянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Мукачівського державного університету, КЗЛОР «Самбірський фаховий педагогічний коледж імені Івана Филипчака», ВСП «Вишнянський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування».
Онлайн-конференцію було розпочато хвилиною мовчання, якою присутні вшанували пам’ять українських військових та цивільних осіб, які загинули внаслідок російської збройної агресії.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та інформаційної діяльності ДДПУ ім. І. Франка, доцент Ігор Гриник. Він зауважив, що значущість цієї конференції полягає не лише в актуальній тематиці наукових сесій, але також в ініціюванні обговорення проблемних питань освіти та соціальної роботи в умовах воєнного стану та питань пов’язаних із візією майбутнього соціальної сфери та інклюзивної освіти у поствоєнний період.
Привітав учасників наукової конференції декан факультету історії, педагогіки та психології ДДПУ ім. І. Франка, доцент Орест Гук. Він розповів про історію факультету та його сьогодення, зокрема про науково-освітній потенціал, міжнародну співпрацю, матеріально-технічну базу, студентські наукові проєкти й ініціативи та про подальші переспективи розвитку факультету. До вітального слова долучилася завідувачка кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти ДДПУ ім. І. Франка, професорка Тетяна Логвиненко та побажала усім присутнім плідної роботи та цікавих дискусій.
У межах програми конференції відбулися пленарне та секційні засідання. Координаторами онлайн-конференції були доценти кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти ДДПУ ім. І. Франка Ігор Зубрицький та Мар’яна Клим.
Секційні засідання відбулися у форматі інтернет-обговорень. Під час роботи дискусійної платформи з доповідями виступили дослідники з різних куточків України (Дрогобича, Києва, Харкова, Тернополя, Ніжина, Ужгорода, Черкас, Львова, Кам’янець-Подільського). Робота конференції відбулася за такими напрямами: методологія, історичний і компаративний дискурс розвитку соціальної роботи та інклюзивної освіти; актуальні питання професійної підготовки фахівців соціальної сфери, організаційні, дидактичні та методичні засади реалізації інклюзивної освіти; інновації в організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами.
Дякуємо партнерам та співорганізаторам конференції, серед яких: Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комунальна установа «Трускавецький інклюзивно-ресурсний центр», Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Дрогобицької міської ради Львівської області, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Дрогобицької міської ради, Управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради, Обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона.
За результатами роботи конференції планується укладання збірника матеріалів, який буде розміщено у вільному доступі у репозитарії наукової бібліотеки ДДПУ ім. І. Франка.