Всеукраїнська науково-практична конференція на факультеті здоров’я людини та природничих наук

27 квітня на факультеті здоров’я людини та природничих наук відбулася V Всеукраїнська науково-практична онлайн конференція на тему: «Шляхи розвитку рухової активності молоді України». Організатори зустрічі: Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Хмельницький національний університет, Дрогобицький фаховий коледж нафти і газу. На конференції з вітальним словом виступили: професор Микола Пантюк – проректор з наукової роботи Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, доктор педагогічних наук, професор. Андрій Огнистий – декан факультету фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, кандидат педагогічних наук, доцент. Євген Павлюк – декан факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту Хмельницького національного університету, доктор педагогічних наук, професор та Юрій ХОМОШ – директор Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу.

В роботі конференції прийняли участь понад 100 учасників – вчителі фізичної культури закладів загальної середньої освіти, студенти та молоді науковці закладів фахової передвищої та  вищої освіти.

Модератор конференції Галина Кондрацька – завідувачка кафедри фізичної терапії, ерготерапії та здоров’я, доктор педагогічних наук, професор. На пленарному засідання з доповіддями виступили: Христина Соломчак – старший викладач  кафедри фізичної терапії, ерготерапії та здоров’я ДДПУ імені Івана Франка, кандидат педагогічних наук, на тему: «Формування рухової активності підлітків, як підготовка до занять туризмом»; Дмитро Дужий – пошукувач, викладач кафедри фізичної терапії, ерготерапії та здоров’я ДДПУ імені Івана Франка, на тему: «Теренкур як метод кардіореабілітації»; Олександр Хома – аспірант Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, на тему: «Аналіз мотивів та інтересів чоловіків похилого віку до занять оздоровчо-рекреаційною руховою активністю»; Віталій Філь – завідувач кафедри медико-біологічних дисциплін, географії та екології ДДПУ імені Івана Франка, кандидат педагогічних наук, доцент, на тему: «Аналіз поведінкових та біологічних факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні»; Наталія Голод – доцент кафедри фізичної терапії та  ерготерапії Івано-Франківського національного медичного університету канд. наук з фіз. вих. і спорту, з доповіддю на тему: «Хронічні неінфекційні  захворювання як вагомий фактор зниження рівня здоров’я української молоді;   Богдан Пиць  – завідувач відділення фізичного виховання Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу, на тему: «Результати впровадження у  навчальний процес інноваційних технологій  в галузі фізичного виховання і спорту, як засобу підвищення мотивації студентів до систематичних занять фізичними вправами».

Секція 1. «Рухова активність показник здоров’я людини» виступали молоді вчителі-практики, магістри: Аліна Логин – вчитель фізичної культури, Дрогобицький Ліцей №4 імені Лесі Українки; Вікторія Дуб – вчитель фізичної культури, Болехівська гімназія; Світлана-Іванна Сенюх – вчитель фізичної культури,  Дрогобицький науковий ліцей імені Богдана Лепкого, Аліна Басараб – магістр, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

Секція 2. «Терапія,  фізична реабілітація, ерготерапія та охорона здоров’я» слово для виступу надавалося реабілітологам-практикам та магістрам: Віталій Дем’янов – магістр, Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту; Ігор Явір – реабілітолог, медичний реабілітаційний центр  «Модричі»; Аліна Цанько – реабілітолог, медичний реабілітаційний центр  «Модричі»;  Христина Паньків  – магістр, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Обговорювалися шляхи підвищення ефективності використання засобів фізичної культури, спорту, фізичної терапії та ерготерапії для розвитку рухової активності дюдини.

В обговоренні брали участь: Володимир Наумчук – завідувач кафедри теоретичних основ і методики фізичного виховання (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка); Зіновій Ящишинзавідувач кафедри фізичної терапії, ерготерапії (Прикарпатський національний  університет імені Василя Стефаника);  Галина Зварич – вчитель фізичної культури, ліцей №3 імені В’ячеслава Чорновола; Галина Малай – вчитель фізичної культури Ямпільського НВК Пустомитівського району; Анна Чепелюк – доцент кафедри фізичної терапії, ерготерапії та здоров’я (Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка).

Щиру подяку висловлюємо професору Валентині Бодак  – ректору Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, а також керівникам освітніх закладів-співорганізаторів.

За результатами проведення конференції будуть видані матеріали її роботи, а учасники одержать сертифікати.