Вручення дипломів почесним докторам Дрогобицького університету

2 вересня 2021 р. відбулося врочисте засідання вченої ради університету з нагоди вручення дипломів «Почесний доктор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка» ректору Жешівського університету, доктору історичних наук, професору Сильвестру Чопеку, а також завідувачу кафедри біофізики та молекулярної біології біологічного факультету Бакинського державного університету, доктору фізико-математичних наук, професору Ровшану Ібрагімхаліл оглу Халілову. Врочисте засідання розпочалося виконанням Державного гімну України.

Відкрила засідання голова вченої ради професорка Надія Скотна, яка оголосила ухвалу вченої ради нашого університету щодо присвоєння звання «Почесний доктор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка» Сильвестру Чопеку та представила склад делегації. Відзначимо, що на засіданні вченої ради були присутні: Йоанна Подгурська-Чопек – докторка археології Державного музею в Жешуві (дружина Сильвестра Чопека); Ярослав Береський – кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального процесу і криміналістики Львівського національного університету імені Івана Франка; Андрій Кульчинський – міський голова Трускавця, очільник Трускавецької територіальної громади; Олена Петранич – керуюча справами Трускавецької міської ради; Надія Гнатовська – начальниця відділу освіти молоді та спорту Мостиської територіальної громади; Марія Бішко – методистка відділу освіти молоді та спорту Мостиської територіальної громади.

Слово на пошану почесного доктора Сильвестра Чопека виголосив декан історичного факультету нашого університету Микола Галів, який відзначив високі наукові здобутки номінанта у галузі археології та висловив упевненість у подальшому поглибленні співпраці між Дрогобицьким та Жешувським університетами. Відтак голова вченої ради професорка Надія Скотна вручила Сильвестру Чопеку диплом почесного доктора Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Урочисту мить підкреслило звучання гімну «Гаудеамус». З вітальним словом до почесного доктора Сильвестра Чопека звернулися мер Трускавця Андрій Кульчинський, керуюча справами Трускавецької міської ради Олена Петранич, методистка відділу освіти молоді та спорту Мостиської територіальної громади Марія Бішко. Почесний доктор Сильвестр Чопек подякував вченій раді університету за високу честь стати членом шанованої академічної спільноти Дрогобицького університету та виголосив промову на тему «Чи варто в ХХІ столітті бути археологом?».

Згодом голова вченої ради Надія Скотна оголосила ухвалу вченої ради щодо присвоєння звання «Почесний доктор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка» завідувачу кафедри біофізики та молекулярної біології біологічного факультету Бакинського державного університету, доктору фізико-математичних наук професору Ровшану Ібрагімхаліл оглу Халілову. Лаудаційну промову виголосила деканка біолого-природничого факультету Світлана Волошанська, відзначивши досягнення почесного доктора у сфері біофізики, молекулярної біології, екології, біології, парамагнітних центрів у фотосинтезі, редоксу системи в мембранах. Під звуки «Гаудеамусу» відбулося вручення диплома почесному доктору Ровшану Халілову. В інавгураційній промові почесний доктор розповів про свою співпрацю з Дрогобицьким університетом, яка розпочалася у 2016 р., наголосив на активній науковій діяльності спільного Українсько-азербайджанського міжнародного науково-освітнього центру нанобіотехнологій і функціональних наносистем. Крім того, члени вченої ради стали свідками урочистого підписання угоди про співпрацю між Тайванським медичним університетом (Республіка Китай) та Українсько-азербайджанським міжнародним науково-освітнім центром нанобіотехнологій і функціональних наносистем (Дрогобич (Україна), Баку (Азербайджан)). Від імені центру угоду підписали його керівники – професор Ровшан Халілов і доцент Тарас Кавецький.

На завершення ради голова профспілкового комітету працівників нашого університету доцентка Олена Куцик спільно з проректорами та членами вченої ради висловили слова вдячності професорці Надії Скотній за плідну співпрацю з колективом університету за час роботи на посаді ректорки.

Завершилося урочисте засідання вченої ради під звуки гімну нашого університету «Слався Дрогобича Університет…».