Меню

«

»

Враження студентки біолого-природничого факультету від навчання за програмою Erasmus+

«Не так важливо, в якій країні пройде ваш Еразмус, не так важливе місто чи університет, адже будь-який досвід життя та навчання за кордоном справить величезний вплив на вас, ваші думки, поведінку, дії.

«Erasmus+» – програма, яка змінює життя. Саме ця програма дає змогу молодій людині у період студентства подорожувати та одночасно спробувати навчання у закордонному ЗВО.

Про програму Erasmus+ я вперше почула від декана біолого-природничого факультету доцента Світлани Волошанської. Мені дуже імпонувала така перспектива, проте думала, що це лише мрія, щось нереальне. У цей час у мене не було жодного знайомого, щоб розвіяти такі думки і просто сказати, наскільки це круто. Через це вважаю моє рішення спонтанним. Я подала всі необхідні документи – і нереальне стало реальним! Після декількох місяців очікування ми отримали позитивну відповідь, що нам випала нагода вчитися в одній із найкрасивіших країн Європи – Бельгії, в Університеті прикладних наук VIVES, розташованому у надзвичайно колоритному, мальовничому та вже такому близькому містечку Брюгге.

Перед початком самих лекцій у всіх студентів був ще тиждень для ознайомлення з університетом і містом Брюгге. За цей час ми мали можливість звикнути до атмосфери та знайти нові знайомства.

Брюгге – це місто дивовижної архітектури та чарівності, одне з наймальовничіших в Європі. Місто розташоване 20 км від берега Північного моря недалеко від кордону з Нідерландами, тому саме голландський вплив тут відчувається особливо сильно в мові, кухні, архітектурі. Також Брюгге – одна з шоколадних столиць Європи.

Якщо говорити про навчання, то воно суттєво відрізняється від української системи навчання. Для користування студентам виділена університетська бібліотека з незліченною кількістю книг, які можуть допомогти краще засвоїти матеріал або знайти відповідь на певне питання.

Програма навчання передбачає активну роботу групами з метою підготовки доповідей, презентацій та інших проєктів із багатьох предметів. Як результат, є можливість виконувати складні й об’ємні завдання, отримуючи дуже цінний досвід роботи в команді.

Навчання за програмою V.I.C.K.I.E. – VIVES INTERNATIONAL CLASSROOM KEYS IN EDUCATION, це програма для вчителів, де у нас були предмети такі як: A broad view on education in Europe and Flanders; Global issues and focus on Flanders and Europe; Diversity in/and education; Dutch language; Practice at school.

У мене дуже приємні і теплі враження про колектив університету. Всі викладачі та студенти раді вітати міжнародних гостей і завжди відкриті для спілкування та співпраці.

Викладачка з дисципліни «A broad view on education in Europe and Flanders» Klaartje Van De Moortel організувала нам екскурсію у школу в м. Кортрейк, яку підтримує «Erasmus+», де ми мали можливість подивитись, як влаштоване навчання дітей у Бельгії. Університет Vives нам організував поїздку в Гент, також влаштовував похід у боулінг для всіх українських студентів.

Разом з українськими студентами неодноразово збиралися на мітинги в м. Брюгге, щоб відстояти мир та єдність проти війни.

Я мала змогу пройти практику в школі з українськими дітьми. Це можна назвати волонтерською діяльністю. Наша головна мета – допомогти батькам в адаптації дітей у іноземному середовищі, пошуку правильних рішень і шляхів розвитку дітей.

Щиро дякую за допомогу Світлані Мусіній:

– за можливість для студентів з України провести чудовий день в Абатстві Бенедиктинців Святого Андрія в Zevenkerke;

 – за можливість відвідати у межах проєкту Art4Ukraine за підтримки Lions Club Lievegem, Pianos Maena та Vinam у концертному холі Piano Maene (Бельгія) відвідати благодійний концерт на підтримку України. Виконавець та композитор фантастичної музики Piet J. Swerts.

Світлана Мусіна ніколи не відмовляла, а навпаки пропонувала свою допомогу і підтримку! І на сьогодні продовжує допомагати Україні й українцям у такий важкий час!

Саме завдяки цій програмі, я маю досвід у навчанні за кордоном, чудових друзів з інших країн, а найголовніше – я знайшла тут друзів, які стали моєю сім’єю.

Висловлюю щиру вдячність за надану мені можливість навчатися за програмою Erasmus+ Дрогобицькому державному педагогічному університету імені Івана Франка, декану біолого-природничого факультету доценту Світлані Волошанській, відділу міжнародних зв’язків.

Дякую Університету прикладних наук VIVES за підтримку та за те, що ми маємо можливість навчатися у Бельгії».

Тетяна ЗОЗУЛЯ,

студентка біолого-природничого факультету (гр. БЗЛ(2)-11М)