Вражаюча перемога студентів інституту музичного мистецтва на конкурсі «Музичний дивоцвіт»

30 – 31 травня 2022 року під патронатом та за участі Міністерства освіти і науки України, Національної всеукраїнської музичної спілки, Департаменту освіти і науки виконавчого комітету Криворізької міської ради, Управління культури виконавчого комітету Криворізької міської ради, Єрусалимської академії музики і танцю (Ізраїль), Зеленогурського педагогічного університету (Польща) проведено благодійний ІІ Міжнародний двотуровий фестиваль-конкурс музикантів-виконавців «Музичний дивоцвіт» в межах Мистецького марафону факультету мистецтв Криворізького державного педагогічного університету «Руки геть від України! Ми переможемо» на підтримку оголошеного Національною всеукраїнською музичною спілкою Мистецького руху за мир в Європі «Мистецтво проти війни!».

У такий складний і драматичний для нашої держави час надзвичайно важливим є фактор об’єднання спільних зусиль, зокрема і творчих, на шляху до нашої головної Перемоги. Приємною новиною стало те, що у цьому мистецькому проєкті, мета якого пронизана благородними задумами і їх втіленням, взяли активну участь та здобули низку перемог студенти інституту музичного мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка під фаховим керівництвом своїх викладачів-наставників.

До складу журі ввійшли відомі музиканти та педагоги: заслужений діяч мистецтв України Петро Заїка (Київ); професори Наталія Овчаренко (Кривий Ріг), Єжи Шиманюк та Богуміла Гарасевич (Польща); оперна співачка Світлана Бендікова (Ізраїль); доцент мистецтв Бартоломей Станковяк (Польща); доцентка Ольга Чеботаренко та хорова диригентка Вікторія Сергєєва (Кривий Ріг).

Наші результати.

У номінації «Вокальний жанр», сольне виконавство (Академічний спів) призові місця (у своїх вікових категоріях) здобули:

І місце – Андрій Сердюк (клас доцента Петра Турянського, концертмейстерка – Наталія Сторонська); Роксолана Кузик та Анастасія-Марія Ониськів (клас доцентки Євгенії Шуневич, концертмейстерка – Тамара Козій);

ІІ місце – Марина Кузнєцова (клас доцентки Світлани Кишакевич, концертмейстерка – Наталія Сторонська).

У номінації «Вокальний жанр», сольне виконавство (Естрадний спів) перемогу вибороли:

І місце – Олена Савка (клас доцентки Євгенії Шуневич);

ІІ місце – Вероніка Кучма (клас доцентки Світлани Кишакевич).

У номінації «Інструментальний жанр» (баян) ІІ місце посіла студентка магістратури Вікторія Мазурик (клас доцента Андрія Душного).

У номінації «Хоровий диригент», поповнили призовими місцями скарбничку творчих здобутків такі студенти:

І місце та Диплом за високий рівень володіння диригентською технікою, артистизм та краще виконання класичного репертуару отримала Валентина Перловська (клас професора Степана Дацюка, концертмейстерка – Наталія Шкраба;

І місце та Диплом за високий рівень володіння диригентською технікою, артистизм та оригінальність інтерпретації хорових творів українських композиторів отримала Софія Гойда (клас професорки Ірини Бермес, концертмейстерка – Галина Коваль);

І місце здобула Світлана Куць (клас професорки Ірини Бермес, концертмейстерка – Галина Коваль);

ІІ місце – Анастасія Орищин (клас професорки Ірини Бермес, концертмейстерка – Галина Коваль); Степан Чайка (клас доцентки Галини Стець, концертмейстерка – Галина Коваль);

ІІІ місце – Анжеліка Баран та Марія Кулинич (клас доцентки Галини Стець, концертмейстерка – Наталія Шкраба).

Щиро вітаємо наших студентів, викладачів та концертмейстерів!

Наталія СТОРОНСЬКА,

доцентка кафедри народних музичних інструментів та вокалу