Візит університетської делегації у дружньому Любліні

21 – 22 травня 2017 року делегація з Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка, на чолі з ректором професором Надією Скотною, відвідала дружнє місто Люблін на запрошення Ґжеґожа Юзефчука, голови Товариства „Фестиваль Бруно Шульца” в Любліні, художнього директора Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі, почесного доктора нашого університету. Доброю нагодою для візиту стало 10-річчя цього Товариства, а також 700-річчя міста Люблін – одного з найбільш активних культурних центрів у східній Польщі, який інтенсивно ініціює й розвиває співпрацю з Україною.
У насиченій програмі перебування університетської делегації в Любліні були, зокрема, екскурсії в музеї на Майданку, в музейному комплексі під відкритим небом „Музей Люблінського Села”, у комплексі оо. домініканців, у Каплиці Св. Трійці – головній пам’ятці культури Любліна, у Митрополичій Духовній Семінарії, у „Домі Слів” – новаторському осередку культури.
Під час цього візиту ректор університету професор Надія Скотна мала зустрічі з ксьондзом професором Антонієм Дембінським, ректором Люблінського Католицького Університету та з професором Аліною Орловською, проректором Люблінського Університету Марії Кюрі-Склодовської, під час яких було обговорено подальші напрямки співпраці Франкового вузу із цими двома люблінськими університетами, з якими у нас віддавна розвивається плідна співраця та дружні взаємини.
На завершення першого дня програми в артистичному ресторанчику „Hades Szeroka” відбулася дружня святкова зустріч із нагоди 10-річчя Товариства „Фестиваль Бруно Шульца”. Наступного дня делегація мала нагоду побувати у Казімєжі Дольному – чарівному містечку над Віслою, в якому збереглася ренесансна архітектура, чимало пам’яток культури, а передовсім – неповторні мальовничі краєвиди.
Висловлюємо вдячність доктору h.c. Ґжеґожеві Юзефчуку за запрошення та організацію цікавої програми перебування в Любліні, всім друзям і партнерам із Любліна – за теплу дружню атмосферу наших зустрічей у ці дні.

Координація проекту з боку ДДПУ ім. Івана Франка:

Полоністичний науково-інформаційний центр ім. Ігоря Менька

Світлини: Ігор Фецяк

Вам буде цікаво