Вітаємо з ювілеєм!

15 травня 2023 року святкує ювілей Роман Михайлович ПЕЛЕЩАК – видатний вчений, відомий науковець, талановитий Вчитель, професор-легенда, доктор фізико-математичних наук, багатолітній завідувач кафедри загальної фізики, а нині – професор кафедри фізики та інформаційних систем Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, щирий друг усіх студентів та працівників університету, добра, світла й прекрасна людина.

ВЕЛЬМИШАНОВНИЙ  РОМАНЕ МИХАЙЛОВИЧУ!

Колектив кафедри фізики та інформаційних систем сердечно вітає Вас з днем народження! Прийміть сьогодні найтепліші наші побажання і дозвольте висловити щире захоплення Вашою багатогранною особистістю, непересічним талантом вченого, гострим розумом, високим інтелектом, визначними творчими здібностями педагога, прогресивними ідеями, широкою ерудицією, великим духовним потенціалом.

Дорогий ювіляре, широта Ваших наукових інтересів вражає – від величезного доробку у сфері нанофізики та нанотехнологій до визначних здобутків у новій на сьогодні галузі штучного інтелекту. Ваша натхненна праця, унікальні досягнення, відкриття та вагомий внесок у розвиток науки не тільки принесли Вам світову славу й визнання світовою науковою спільнотою, але й відкрили нові горизонти для багатьох науковців усього світу. Ви, як автор понад 500 наукових і навчально-методичних праць, опублікованих у провідних світових виданнях, є взірцем як для науковців, що роблять свої перші кроки в царині науки, так і для досвідчених високопрофесійних фахівців своєї справи. До Вашого виваженого, мудрого та професійного слова прислухаються і в редколегіях українських та зарубіжних  журналів, і в різних наукових товариствах, і у спецрадах із захисту дисертацій, членом яких Ви є, і на міжнародних конференціях та семінарах, на яких Ви щороку успішно виступаєте із запрошеними доповідями.

Романе Михайловичу, багато років поспіль, поряд з науковою роботою, Ви віддаєте всього себе педагогічній роботі, чим завоювали глибоку повагу і беззаперечний авторитет Педагога з великої літери в університетській спільноті. Щедро ділячись своїми знаннями зі студентами та аспірантами, вкладаючи в роботу всю свою педагогічну майстерність, досвід і талант, Ви виховали цілу плеяду висококваліфікованих фахівців. Чимало з аспірантів, успішно захистивши дисертації під Вашим науковим керівництвом, сьогодні вже успішно працюють в різних університетах Львівщини і навчають майбутні покоління. Дорогий Вчителю, для всіх Ваших учнів Ви завжди будете взірцем високого професіоналізму, людиною, яка захоплює душевною красою, порядністю та людяністю.

Шановний Романе Михайловичу, Ваше багаторічне служіння науці, визначні здобутки вченого, плідна педагогічна робота відзначені численними державними та університетськими нагородами, серед яких, зокрема, є здобута Вами висока нагорода “Заслуженого професора університету”. Та, мабуть, найбільшою нагородою для Вас є глибока повага й шана Ваших колег та учнів, за Ваші високі професійні якості, активну життєву позицію, служіння ідеалам добра і справедливості, за Вашу інтелігентність та високу культуру.

Дорогий ювіляре, від душі бажаємо Вам міцного здоров’я, невичерпних сил, енергії та оптимізму,  сімейного затишку і тепла, духовного і матеріального благополуччя, незгасаючого інтересу до науки, нових ідей, наснаги й натхнення в роботі! Романе Михайловичу, нових Вам здобутків, досягнень та успіхів, нових звершень та перемог на благо і процвітання України!

З роси і води Вам, на многії літа!

Вам буде цікаво